25 lutego 2018

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.II.2018

1. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.

• dziś o g. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • w piątek – droga krzyżowa: dla dzieci (17.00), dorosłych i młodzieży (19.00).
  • Godzinki o Męce Pańskiej, w dni powszednie o g. 18.00.
  • W kaplicy kościoła – całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu, o g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 – wspólna adoracja grup parafialnych. Położony krzyż niech także będzie adorowany. Puszka przy krzyżu jest na kwiaty do Grobu Bożego. W intencji ofiarodawców, będzie sprawowana Msza św. rezurekcyjna.
  1. I Piątek

W najbliższy I Piątek marca, odbędą się odwiedziny chorych z Komunią św., po południu od 16.30 – spowiedź, o 17.00 droga krzyżowa i Komunia św. dla dzieci.

1. Koncert

W piątek, 9 marca, po drodze krzyżowej, o g. 19.30, odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Kapela Polonica.

1. Żołnierze Niezłomni

W czwartek, 1 marca, z racji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w archikatedrze o g. 18.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji niezłomnych żołnierzy.

1. Drzwi otwarte

Szkoły katolickie SPSK przy Nałkowskiej, zapraszają na Drzwi otwarte22 lutego i 15 marca, w g. 16.30 – 19.00.

1. Pielgrzymki

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:

– śladami św. Matki Teresy na Bałkanach, w dniach 23 czerwca – 2 lipca.

– podczas weekendu majowego, od 28 kwietnia do 4 maja, do Bawarii w Niemczech, Liechtenstein i Szwajcarii m.in. sanktuarium Einsiedeln (czyt: ainzideln).  Koszt i program będzie podany za tydzień.

– Parafia Św. Wojciecha zaprasza na 10 – dniową pielgrzymkę do Włoch, od 22 czerwca do 1 lipca, połączoną z wręczeniem paliusza Ks. Arcybpowi Grzegorzowi Rysiowi.

• Biuro Radia Maryja, przyjmuje zapisy na Misterium Męki Pańskiej i zwiedzanie klasztoru w Czerwińsku n/Wisłą, dnia 24 marca.
  1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym o samotności, która zagraża Europie, w Niedzieli o o. Pio i zmarłym reżyserze Antonim Krauze. Polecamy także Idziemy, Rycerza Niepokalanej na marzec, a w kinach, od 2 marca, film Moja miłość. W kiosku możemy nabyć kartki świąteczne, modlitwy i zioła lecznicze. W kościele, możemy złożyć dary, najlepiej żywność i słodycze,  dla dzieci potrzebujących. Zapraszamy także do biblioteki na przegląd prasy i herbatę.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana: Jerzy Walukiewicz, l. 80, z Nałkowskiej, Adam Sobczak, l. 65, z Kruczkowskiego, Anna Grala, l. 79, z Rydla, Stanisław Witkowski, l. 93, z Gojawiczyńskiej i Lucjan Raczak, l. 69, z Makuszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.