11 lutego 2018

VI Niedziela Zwykła – 11.II.2018

1. Środa Popielcowa

W obecnym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy świętych z obrzędem posypania popiołem – powszedni,  z dodatkową Mszą św. o g. 10.00 i 17.00 – dla dzieci.  Po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.  W Środę Popielcową obowiązuje nas post, czyli jeden posiłek pełny i dwa lekkie.

1. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

• Droga krzyżowa – w piątki dla dzieci o g. 17.00 oraz dla dorosłych i młodzieży o g. 19.00;
  • Gorzkie Żale – w niedziele o g. 17.00;
  • Godzinki o Męce Pańskiej, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00. Wypominki roczne w Wielkim Poście – o g. 17.40.
  • całodzienna adoracja eucharystyczna z Koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.

Dnia 24 marca, Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej i zwiedzanie klasztoru w Czerwińsku n/Wisłą.

1. Kurs przedmałżeński

We wtorek, 13 lutego, o g. 18.00, rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie.

1. I Komunia św.

W następną niedzielę, podczas Mszy św. o g. 14.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone książeczki komunijne, a następnie odbędzie się spotkanie z rodzicami.

1. Prasa

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym –  o walentynkach i popiele w najbliższą środę oraz o męczennicy z Rumunii; w Niedzieli – o 160 rocznicy Objawień w Lourdes, w Rycerzu Niepokalanej – o przeżywaniu cierpienia. Ponadto dostępny jest tygodnik Idziemy i nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.

1. Zmarli

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Józef Wągrowski,  l. 81, z Ujejskiego, Józef Kwiatkowski, l. 80, ze Staffa, Krystyna Szymczak, l. 84, z Gersona i Sławomir Kozłowicz,  l. 55, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek im dać Panie.