4 lutego 2018

V Niedziela Zwykła – 4.II.2018

1. Dzień Chorego

W następną niedzielę 11 lutego, w  Światowym Dniu Chorego, podczas Mszy św. o g. 8.00 i 12.30, będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, a rodziny prosimy o umożliwienie swoim najbliższym przyjęcie namaszczenia. Za tydzień także, po Mszy św. o g. 8.00 – spotkanie przewodniczących grup parafialnych.

1. FZŚ

W sobotę o g. 8.45 – Msza św. – z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, po której zapraszamy zainteresowanych Trzecim Zakonem na spotkanie w salce.

1. 3. Kurs przedmałżeński

Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii dnia 13 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 18.00.

1. Pielgrzymka

Razem z Parafią w Łodzi Łagiewnikach i w Brzezinach, organizujemy autokarową pielgrzymkę śladami św. Matki Teresy z Kalkuty do Serbii, Macedonii, Albanii, Czarnogóry i Medjugorie, w dniach 23 czerwca – 2 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Niedzieli – rozmowa z kapłanem i lekarzem abp Henrykiem Hoserem o rodzinie, w Gościu Niedzielnym o Korei, w której dynamicznie rozwija się chrześcijaństwo i wywiad z dr Wandą Półtawską. Ponadto są dostępne: Idziemy, Rycerz Niepokalanej, dewocjonalia, książki i zioła o. Grzegorza Sroki.   Bracia klerycy rozprowadzają dziś pismo seminaryjne Nasze Życie, za dobrowolną ofiarą na WSD OO. Franciszkanów w Łagiewnikach. Jeden z braci przybliży nam bieżący numer.

1. Zmarli

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Marek Niedzielski, l. 62, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, d. Kruczkowskiego, Anna Sulej, l. 92, ze Śląskiej, Leokadia Lisiecka, l. 92, z Umińskiego, Władysław Bocheński, l. 84, z Gałczyńskiego, Barbara Pietrucha, l. 70, z Wyższej, Henryk Gawryła, l. 73, z Zapolskiej i Leokadia Kwapisińska, l. 86, z Gersona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.