28 stycznia 2018

IV Niedziela Zwykła – 28.I.2018

1. Święto Ofiarowania Pańskiego i I Piątek

W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec – podczas każdej Mszy św. Dodatkowe Msze św. będą sprawowane o g. 10.00 i dla dzieci o 17.00.  Z racji Dnia Życia Konsekrowanego, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na siostry klaryski. Jednocześnie z racji I Piątku, od g. 10.30, rozpoczną się odwiedziny chorych z Komunią św. Dzień wcześniej, czyli w I Czwartek o g. 18.00 – nabożeństwo Godziny Świętej.

1. Dzień Chorego

Za dwa tygodnie, dnia 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego. W tym roku przypada ten dzień w niedzielę. Msze św. połączone z sakramentem namaszczenia chorych, będą w naszym kościele sprawowane o g. 8.00 i 12.30. Już dziś zapraszamy wszystkich chorych.

1. 3. Kurs przedmałżeński

Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii dnia 13 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 18.00.

1. Pielgrzymka

Razem z Parafią w Łodzi Łagiewnikach i w Brzezinach, organizujemy autokarową pielgrzymkę śladami św. Matki Teresy z Kalkuty do Serbii, Macedonii, Albanii, Czarnogóry i Medjugorie, w dniach 23 czerwca – 2 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Niedzieli o groźbie wojny nuklearnej i tajemnicy powołania, w Gościu Niedzielnym o mistyce nie tylko dla wybranych. Są także Idziemy, Rycerz Niepokalanej na luty, zioła lecznicze i świece (gromnice).  Do biblioteki zapraszamy na przegląd czasopism katolickich i herbatę.

1. Zmarli

W minionym tygodniu  z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Zofia Kołodziejczyk, l.  80, z Kruczkowskiego, Jadwiga Jaszczura, l. 70, z Deotymy,   Stanisław Czech, l. 62, z Felińskiego, Piotr Pietrzak, l. 87, z Umińskiego, Genowefa Kowalczyk, l. 97, z Dąbrowskiego, Teresa Born, l. 86, z Felińskiego, Józef Golański, l. 81, z Dąbrowskiego i Jadwiga Ochmańska, l. 88, z Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.