Święto Świętej Rodziny

Niedziela – urocz. Świętej Rodziny – 31.XII.2017

1. Nowy Rok

Jutro w pierwszym dniu Nowego Roku – porządek Mszy świętych – niedzielny.

1. Kolęda

W obecnym tygodniu, porządek odwiedzin duszpasterskich, jest następujący:

2 stycznia – Umińskiego 1, 2, 2 A, 3 i 4,  Gersona 1, 1 A, 3

3 stycznia – Umińskiego 5, 6, 6 A, 7, 8, 8 A, 10, 14, Gersona  5, 5 A

4 stycznia –  Gałczyńskiego 2, 2 A, 3, 4 B i 5, Gersona 7

5 stycznia (I Piątek) – Rydla 7,  7 A

Początek kolędy – od 16.00. Prosimy o umieszczanie informacji o kolędzie w klatkach schodowych. Parafian, u których nie było kolędy w ostatnich kilku latach, a teraz chcą odwiedzin, prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

1. Dni eucharystyczne

W dni eucharystyczne: w I Czwartek o g. 18.00 – Godzina Święta, w I Piątek – odwiedziny chorych z Komunią św., spowiedź od 16.45 i Msza św. dla dzieci o g. 17.00.  Msza św. o 18.30 – z urocz. Objawienia Pańskiego z poświęceniem kredy.

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego

W sobotę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, cz. Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła oraz po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na misje franciszkańskie. Po Mszy św. o g. 12.30 – FZŚ poprowadzi adorację Dzieciątka Jezus. W Urocz. Trzech Króli o godz. 11. 00 w kościele Zesłania Ducha  Świętego, Ks. Arcybp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św., po której wyruszy pochód kolędników i zakończy się koncertem kolęd zespołu Mocni w Duchu przed Bazyliką Archikatedralną.

1. Koncert kolęd

W następną niedzielę, 7 stycznia, o g. 19.30, odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd góralskiego, ponad 20–osobowego zespołu z Podhala  Zbójecko Familia. Serdecznie zapraszamy.  Dnia 13 stycznia o g. 18.00, w Arenie Atlas odbędzie się koncert kolęd „Betlejem w Łodzi”, podczas którego wystąpią m. in. Natalia Kukulska, Kasia Moś i Mietek Szcześniak oraz będą śpiewane kolędy.

1. Opłatek

Spotkania opłatkowe: 6 stycznia – o 900 – Łączników Parafialnych i o 13.30 – Czcicieli Św. Michała Arch.,  7 stycznia – o 900 – wspólnot różańcowych i o 1200 –  Kościoła Domowego.

1. Prasa

Wychodząc głównym wyjściem z kościoła możemy nabyć Niedzielę, Rycerza Niepokalanej na styczeń oraz Mały Rycerz Niepokalanej.

1. Z kroniki chrztów i zmarłych

W roku 2017 w naszej parafii: 116 dzieci zostało ochrzczonych, a do wieczności odeszło 333 osób, a w minionym tygodniu: Alicja Więckiewicz, l. 82, z Dąbrowskiego, Jadwiga Lewandowska, l. 74, z Kruczkowskiego, Stanisława Kazała, l. 82, z Dąbrowskiego, Dorota Janicka, l. 54, z Kadłubka i Bogdan Wróblewski, l. 90, z Gersona. Wieczny odpoczynek  ….

Nowy Rok

W nowym 2018 roku, życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła, obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Maryja wyprasza u swego Syna dar żywej Wiary, Nadziei i Miłości, a także zdrowia i błogosławieństwa Bożego na cały nowy rok.