10 grudnia 2017

II Niedziela Adwentu 10.XII.2017

1. Zbiórki i akcje charytatywne
  • Bracia klerycy z Łagiewnik dziękują za ofiary – 5880 PLN, na paczki świąteczne dla dzieci z domów dziecka, którymi się opiekują.
  • W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, są zbierane ofiary dla Kościoła na Wschodzie
  • Do 18 grudnia, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
  • W następną niedzielę – odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym.
  1. Roraty i Godzinki

Zapraszamy na Msze roratnie, codziennie, oprócz niedziel, o g. 6.30. O g. 6.00, są śpiewane Godzinki. Ze względu na roraty, w adwencie nie sprawujemy Mszy św. o g. 7.00. Msze roratnie dla dzieci są sprawowane: w poniedziałki, środy i piątki o 1700.

1. 100 lecie MI

W obecnym roku przypada 100 – lecie Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana. Z tej okazji w najbliższą sobotę, 16 grudnia o g. 16.00, ks. Prof. Tadeusz Guz z KUL-u, znany wykładowca i często występujący na antenie Radia Maryja, przedstawi w naszym kościele wykład Postać św. Maksymiliana i jego dzieła. Serdeczne zapraszamy.

1. Rekolekcje

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, Mszą św. z drugiej niedzieli adwentowej, o g. 18.30, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Nauki będzie głosił o. Eugeniusz Różański, z Niepokalanowa. W poniedziałek i we wtorek, Msze św. z kazaniami o g. 6.30, 10.00 i 18.30.

1. Informacje
  • W środę, 13 grudnia, w modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego, 36 lat temu.
  • Policja apeluje o czujność wobec przestępców, którzy często pod pretekstem pomocy, dokonują kradzieży, zwłaszcza u osób starszych.
  • Dnia 9 stycznia, Łódzka Caritas rozpoczyna kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych.
  • Mija już dwa lata działalności Biblioteki Parafialnej. Dziękujemy pani Małgorzacie i wszystkim zaangażowanym paniom za poświęcanie czasu i służbę wiernym. Dziś także jesteśmy zaproszeni na herbatę, wypożyczenie książek i przegląd prasy.
  1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, świec wigilijnych, opłatków, kartek świątecznych, kalendarzy i ziół. W Gościu Niedzielnym m.in. o braku spadku obrotów handlowych w sklepach po zamknięciu w niedziele i dlaczego  dobry organista to skarb dla parafii. Polecamy także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Bogdan Wróblewski,  l. 66, z Kadłubka, Jadwiga Pabich, l. 88, z Gersona, Dorota Goszczyńska, l. 57, ze Śląskiej i Jerzy Jardzioch, l. 80, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

16 – 19 GRUDNIA

W  PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

W  ŁODZI