3 grudnia 2017

I Niedziela Adwentu – 3.XII.2017

1. Nowenna

Zachęcamy wiernych do udziału w nowennie, przygotowującej do urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP.  Codziennie, od jutra: o g. 6.00 rano – Godzinki i o

1. 30 – Msza św. z kazaniem. Msza św. poranna, będzie jednocześnie Mszą roratnią. Zapraszamy ze świecami. Roraty dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00.
  2. Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP

W piątek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,  dodatkowa Msza św., będzie sprawowana o g. 10.00. Po południu, podczas Mszy św. o g. 17.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., będą miały poświęcone medaliki. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

1. Krótkie ogłoszenia
  • W najbliższy I Czwartek grudnia, o g. 18.00 – Godzina Święta.
  • W piątki, o g. 18.00, są odprawiane wypominki roczne.
  • W następną niedzielę, 10 grudnia, po Mszy św. o g. 8.00 – spotkanie przewodniczących grup parafialnych.
  1. Zbiórki i akcje charytatywne

W okresie przedświątecznym organizowana jest pomoc wobec potrzebujących.

• Dziś – bracia klerycy zbierają ofiary na paczki świąteczne na Dom Dziecka dzieci niepełnosprawnych przy ul. Spadkowej w Łodzi oraz po Mszach świętych o godz. 8.00 i 9.30 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać Czekoladowe Mikołaje.
  • Od dzisiejszej niedzieli, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
  • Po Mszach świętych, są do nabycia wigilijne świece Caritas, w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie 5, 12 i 13 PLN.
  • W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar dla Kościoła na Wschodzie.
  • W XXXI LO, w środę – 6 grudnia, w g. 9.00 – 19.00, odbędzie się rejestracja

dawców szpiku kostnego, od 18 do 55 roku życia.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. o różnicy wiary mężczyzny i kobiety oraz dlaczego nastolatkowie z komórką w ręku są najmniej religijnym pokoleniem w historii. Zachęcamy do nabycia także innych pism religijnych, opłatków wigilijnych, kartek świątecznych, kalendarzy, w tym parafialnego podobnego do ubiegłorocznych, ziół i książek. Zapraszamy także do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę. Łącznicy parafialni zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i poświecili swój czas. Br. Jacek będzie jeszcze kontynuował roznoszenie opłatków. Ci, których łącznicy nie zastali lub do których nie dotarli, opłatek mogą nabyć przy kościele.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Leon Klimek,  l.  95, z Leśmiana, Marian Jankowski, l. 82, z Kruczkowskiego i  Waldemar Sujka, l. 69,  z Bałuckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.