22 października 2017

Urocz. Poświęcenia naszego kościoła – 22.X.2017

1. 1. Podziękowanie

Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom i sympatykom naszego kościoła, za ofiary na płytki granitowe w wejściach bocznych do naszego kościoła.

1. Niedziela Ewangelizacyjna

W następną niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. ze świadectwem wiary wystąpi Jan Bohdanowicz, ewangelizator, filmowiec, członek grupy ewangelizacyjnej „Solo Dios Basta”. W czasie całego dnia będzie można, za dobrowolną ofiarę, nabyć filmy ewangelizacyjne autorstwa Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego. O godzinie 19.00 zapraszamy na projekcję filmu „Ufam Tobie”, o Bożym Miłosierdziu, wyprodukowany na Światowe Dni Młodzieży. Film ukazuje bezmiar Bożej Miłości, ratującej życie każdemu, kto się do Boga ucieka. Po projekcji odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi.

1. Wypominki

W kancelarii parafialnej, są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok. Za tydzień, wypominki będą także przyjmowane po każdej Mszy św.

1. Adoracja

W wigilię Wszystkich Świętych, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy, szczególnie młodzież, na adorację Eucharystyczną,  z relikwiami świętych franciszkańskich.

1. Zdrowie i Rekolekcje

Prywatny Szpital Ortopedyczny z Kopernika 38, oferuje w ramach NFZ, endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego. Szczegóły w gablocie od strony parku. OO. Franciszkanie przy ul. Kreciej zapraszają na rekolekcje z pisaniem ikon, od 21 do 26 listopada.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: Gościu Niedzielnym:

– z wizytą w amerykańskim  instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia,

– o ludziach, którzy bez pieniędzy, zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę. Co ich spotkało? I jak sobie poradzili?  i o Franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci. W Niedzieli – historia papieskiej motoryzacji, sporcie i Dekalogu. Ponadto są dostępne:  Rycerz Niepokalanej, Idziemy, dewocjonalia, kartki świąteczne, kalendarze i zioła.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana: Wiesław Wróblewski, l. 68, z Dąbrowskiego, Krystyna Wiśniewska, l. 90, z Wyższej, Eugeniusz Pycio, l. 89, z Kadłubka, Urszula Kaźmierczak, l. 86, ze Śląskiej, Waldemar Zajączkowski, l. 79, z Zapolskiej, Regina Mardas, l. 87, z Felińskiego, Stanisława Rybak, l. 89, z Al. Rydza Śmigłego, Zdzisław Gaik, l. 75, z Dąbrowskiego, Władysław Sadowski, l. 87, z Makuszyńskiego, Zenon Dudaszek, l. 60, ze Śląskiej, Grażyna Krawczyk, l. 64, z Dąbrowskiego, Wacław Zalewski, l. 81, z Deotymy, Wiktoria Malarczyk, l. 94, z Umińskiego i Alicja Pawlak, l. 83, z Makuszyńskiego.  Wieczny odpoczynek ….