15 października 2017

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.X.2017

1. 1. Podziękowanie

Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom i sympatykom naszego kościoła, za ofiary na płytki granitowe w wejściach bocznych do naszego kościoła. Remont schodów będzie wykonany wiosną 2018 roku.

1. Różaniec

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 18.00 oraz dla dzieci o g. 17.00.

1. Wypominki i intencje mszalne

W kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok.

1. Liturgia

W środę, obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty. W Archikatedrze o g. 18.00 – Msza św. w intencji Służby Zdrowia. W następną niedzielę, 22 października, w naszym kościele, będziemy obchodzić uroczystość konsekracji kościoła, w 17-tą rocznicę tego wydarzenia. Jednocześnie tego dnia jest wspomnienie św. Jana Pawła II. Po koronce do Bożego Miłosierdzia, FZŚ zaprezentuje program słowno – muzyczny o Janie Pawle II i bł. Anieli Salawie.

1. Rehabilitacja

W odpowiedzi na prośbę, klasztor nasz wynajął osobie prywatnej, do dnia 1 września 2018 roku, salkę przy kancelarii parafialnej na Gabinet Rehabilitacyjny, który do tej pory prowadził swoją działalność przy Tatrzańskiej 109. Gabinet będzie czynny codziennie, oprócz niedziel, od 11.00 do 18.00. Klasztor nie ponosi odpowiedzialności za jakość i warunki usług.

1. Prasa katolicka i podpisy

Z prasy katolickiej: w  Gościu Niedzielnym o handlowcach, którzy zamykają sklepy na niedziele, w Niedzieli o cudach fatimskich w 100 rocznicę objawień i pielgrzymki naszej archidiecezji w tych dniach w Fatimie, w Źródle – o  Rycerstwie Niepokalanej. Ponadto są dostępne:  Idziemy, Rycerz Niepokalanej, dewocjonalia, kalendarze i zioła lecznicze. Na ekrany polskich kin wszedł film „Dwie Korony”. Jest to dokument fabularyzowany ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana M.  Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu. W kiosku i bibliotece możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem  Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, chroniącej życie chorych dzieci, od momentu poczęcia.

1. Książka o Janie Pawle II

Obecna z nami p. Joanna Jurkiewicz, zaprezentuje nam swoją książkę Zwiastunowi z Gór i podzieli się z  nami ze spotkań Jana Pawła II. Po Mszach świętych, będzie możliwość nabycia książki.

1. Zmarli w minionym tygodniu

Adam Dywan, l. 80, z Broniewskiego, Eugeniusz Sołtysik, l. 82, z Felińskiego, Krzysztof Kowalczyk, l. 60, z Kotoniarskiej, Marian Szymczak, l. 70, z Makuszyńskiego, Leszek Piękniewski, l.87, z Gojawiczyńskiej, Leokadia Kutyła, l. 89, z Rydla, Jan Pietrzak, l. 67, z Gałczyńskiego i Irena Skarżyńska, l. 76, z Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek …