8 października 2017

XXVIII Niedziela Zwykła – 8.X.2017

1. Dzień papieski
W dzisiejszą – papieską niedzielę – po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera naukę, ponad dwa i pół tysiąca uczniów z rodzin wielodzietnych. Po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, przy wyjściach z kościoła, wolontariusze szkolnych kół Caritas, zapraszają na papieskie kremówki. Ofiary będą wsparciem działalności tych kół.
2. Różaniec
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 18.00 oraz dla dzieci o g. 17.00. W piątek, 13 – go października, nabożeństwo różańcowe, będzie odprawione na sposób fatimski.
3. Wypominki i intencje mszalne
W kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok. Kartki są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy o wyraźnie pisanie i zaznaczenie: miesięczne czy roczne. Przyjmujemy także intencje mszalne na cały 2018 rok.
4. FZŚ
Zapraszamy do FZŚ. Najbliższa Msza św. i spotkanie III Zakonu Św. Franciszka przy naszej parafii, w sobotę o 8.45.
5. Książka o Janie Pawle II
W najbliższą sobotę o g. 18.30 oraz przez całą następną niedzielę, 15 października, w przede dniu rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, p. Joanna Jurkiewicz, zaprezentuje swoją książkę i świadectwa ze spotkań Jana Pawła II Zwiastunowi z Gór. Po Mszach świętych, będzie możliwość nabycia książki.
6. Zbiórka na schody
Wiosną 2018 roku, odbędzie się remont bocznych schodów wejściowych. W miejsce płytek, będzie położony granit. Ze względu na wydatki na ten cel, już w tym roku, związane z przedpłatą, prosimy parafian i wszystkich sympatyków naszego kościoła o ofiary na ten cel. Przewidywana suma wydatków to ok. 150 tys. PLN.
7. Prasa katolicka i podpisy
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Idziemy, Niedzielę, Rycerza Niepokalanej, dewocjonaliów, kalendarzy i ziół leczniczych. Dnia 13 października do polskich kin wchodzi film Dwie Korony, o św. Maksymilianie M. Kolbe. W Kiosku i bibliotece możemy kupić bilety na ten film, w promocyjnej cenie 11 PLN, do kina Charlie. W tych też miejscach możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, chroniącej życie od poczęcia także chorych dzieci. Konferencja Episkopatu Polski wyraziła poparcie dla tej inicjatywy.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Adam Antczak, l. 65, z Kruczkowskiego, Anna Piwońska, l. 61, z Zapolskiej, Kazimiera Bańburska, l. 81, z Gojawiczyńskiej i Daniela Tkacz, l. 81, z Broniewskiego. Wieczny odpoczynek….