XXVI Niedziela Zwykła – 1 października

XXVI Niedziela Zwykła – 1.X.2017

1. Nabożeństwo różańcowe i bierzmowanie

Dziś, 1 października o g. 17.45 procesją eucharystyczną, rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Dzisiejszą Mszą św. wieczorną klasy trzecie gimnazjalne rozpoczną przygotowanie do bierzmowania. Przygotowanie dorosłych odbywa się w niedziele o g. 15.00.

1. Urocz. Św. Franciszka

We wtorek, 4 października, obchodzimy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msze święte i modlitwy przygotowujące do tej uroczystości, będą sprawowane od soboty o g.18.30. W poniedziałek, w wigilię uroczystości, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo o błogosławionej śmierci, Patriarchy naszego zakonu.

1. I Piątek i I Komunia św.

Dnia 6 października, z racji I Piątku, odbędą się: odwiedziny chorych z Komunią św., od g. 16.30 – spowiedź i o g. 17.00 – Msza św. dla dzieci. Podczas tej Mszy św. dzieci z klas trzecich, będą miały poświęcone różańce komunijne, a następnie odbędzie się spotkanie z rodzicami. Apelujemy do rodziców, aby w trosce o religijne wychowanie, dzieci przystępowały do spowiedzi i Komunii św. pierwszo piątkowej, a w październiku brały udział w nabożeństwach różańcowych.

1. Św. Faustyna

W sobotę o g. 18.00 w kościele św. Faustyny na Pl. Niepodległości będzie sprawowana msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Jan Zając. Po Mszy św. – procesja z relikwiami św. Faustyny do archikatedry.

1. Klerycy promujący „Nasze Życie”

W dzisiejszą niedzielę, bracia klerycy z Franciszkańskiego Seminarium Duchownego z Łodzi-Łagiewnik  – za dobrowolną ofiarą-  rozprowadzają seminaryjne czasopismo „Nasze Życie”. Zebrane ofiary  przeznaczone zostaną na potrzeby WSD OO. Franciszkanów.  W niedzielę , 8 pażdziernika , z okazji Dnia Papieskiego, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będą po Mszach św. papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Z polecenia ks. bpa w dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku . Ofiary można złożyć do puszki przy kiosku . Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, ziół i dewocjonaliów.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana:.śp. Janina Matusiak l.92, ul. Poselska , Irena Szadkowska l. 83, ul. Broniewskiego, Zofia Kurela l. 90, ul. Staffa, Mirosława Gladzińska l.81, ul. Bauckiego, Maria Assendrych l. 82. ul. Rydza- Śmigłego, Stanisław Pawlica l. 86, ul. Gałczyńskiego  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.