XXV Niedziela Zwykła

XXV Niedziela Zwykła – 24.IX.2017

1. Komunikaty kurialne

Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o g. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopocko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić Miłosierdzie Boże dla nas i  o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę. Na terenie naszej parafii modlitwa odbędzie się w następujących miejscach: obok pawilonu” Dąbrówka”, róg ul. Dąbrowskiego i  al. Rydza Śmigłego , przed kościołem św. Maksymiliana Kolbego. Niech przez chwile świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

Parafia św. Mateusza w Pabianicach, która jest parafią dzieciństwa św. Maksymiliana Kolbego, zaprasza 30 września na uroczystości z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. O g. 11.15 zostanie wygłoszona konferencja o. Stanisława Piętki OFMConv, po której o g. 12.30 Mszy św. będzie przewodniczył  ks. bp I. Pękalski.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia serdecznie zaprasza do kościoła Zesłania Ducha Świętego w Łodzi  26 września br. na Mszę św. o g. 18.00 z okazji Dnia Farmaceuty

2.Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu

W Polsce trwa Rok Narodowego Kongresu Trzeźwości. Rozpoczął się on  Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Następnie przeżywaliśmy konferencję w sejmie, Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę, a w dniach 21-23 września odbyły się Centralne Uroczystości w Warszawie.

Dzisiejsza niedziela jest  Niedzielą Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Dziękujmy Bogu za dokonane  i wciąż dokonywane dzieła na rzecz trzeźwości Polaków i  prośmy Boga o  łaskę  życia w  trzeźwości dla każdego obywatela naszej Ojczyzny. Niech liczne będą  owoce życia w trzeźwości   w polskich rodzinach i całym  społeczeństwie.. Wynagradzajmy Bogu za wszystkie grzechy pijaństwa i wszystkie grzechy z tym związane.

3.Klerycy promujący „Nasze Życie”

W przyszłą niedzielę / 1 października br. / bracia klerycy z Franciszkańskiego Seminarium Duchownego z Łodzi-Łagiewnik będą – za dobrowolną ofiarą-  rozprowadzać seminaryjne czasopismo „Nasze Życie”. Zebrane ofiary  przeznaczone zostaną na potrzeby WSD OO. Franciszkanów.

1. Nowenna

W piątek, 29 września, obchodzimy święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Codziennie o g. 17.45, modlimy się w dziewięciodniowej nowennie ku czci św. Michała Archanioła.

1. Bierzmowanie

Klasy trzecie gimnazjalne rozpoczną przygotowanie do bierzmowania w następną niedzielę, 1 października, po Mszy św. o g. 18.30. Zainteresowani są proszeni o zapisanie się do końca września u o. Karola, w zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele. Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców.

1. Nabożeństwo różańcowe

W następną niedzielę, 1 października o g. 17.45 procesją eucharystyczną, rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe.

1. Pielgrzymka

Dnia 7. Października br. organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Maryi Gwiazdy  Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II do Torunia. Informacje i zapisy w Biurze Radia Maryja lub pod tel. 510-718-479

1. Zaproszenie dla dzieci do świetlicy parafialnej „ Nibylandia”

Trwa kolejny nabór dzieci   – w wieku od 7 do 10 lat  – do zajęć świetlicowych przy naszej parafii. Zainteresowane dzieci proszone są o zgłaszanie się  we wtorki od g. 16.30-19.00   do świetlicy „ Nibylandia” wraz ze swoimi rodzicami lub opiekunami w celu dokonania zapisu.

1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, m.in. Rycerza Niepokalanej na październik, tygodników: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Idziemy,.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: śp. Elżbieta Lisowska, l. 65, ul. Leśmiana,  Kazimierz Mazur, l. 81, ul. Zapolskiej, Henryk Dalecki, l. 63, ul. Dąbrowskiego,  Janina Klimczak, l.80, ul. Rydla, Bolesława Dziuba, l. 90, ul. Dąbrowskiego, Marianna Graczyk, l. 84,  ul. Umińskiego.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie oraz Dorota Ślawska / dziecko nienarodzone- zm. w łonie matki/ – pomódlmy się w intencji rodziców dziecka: Pod Twoją obronę….