XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła – 17.IX.2017

1. Zbiórka

W dzisiejszą niedzielę, są zbierane ofiary na Stolicę Apostolską.

1. Bierzmowanie

W dzisiejszą niedzielę, 17 września o g. 15.00, w salce przy kancelarii rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania.

Natomiast klasy trzecie gimnazjalne rozpoczną przygotowanie do bierzmowania w niedzielę, 1 października, po Mszy św. o g. 18.30. Zainteresowani są proszeni o zapisanie się do końca września u o. Karola, w zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele. Pierwsze spotkanie odbędzie się z rodzicami.

1. Nowenna

W środę, 20 września, o g. 17.45, rozpocznie się dziewięciodniowa nowenna ku czci św. Michała Archanioła.

1. Prasa katolicka

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę religijną, m.in. Rycerza Niepokalanej, Niedzielę, Idziemy i Gościa Niedzielnego, który w obecnym numerze przybliża objawienia w Gietrzwałdzie. Są dostępne także zioła lecznicze, a w bibliotece możemy przejrzeć czasopisma katolickie.

8.Różaniec do granic

Różaniec do granic jest związany z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Celem inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

7 października o godzinie 14 w naszym kościele w łączności z Polakami modlących się przy granicach zostanie odmówiony różaniec ww. intencjach. Zapraszamy na wyjazd do granicy. Zapisy w bibliotece.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp.  Jerzy Musiał, l. 79, ul. Kruczkowskiego, Maria Siwek, l. 83, ul. Rydla,   Stanisław Śnieg, l. 76, ul. Deotymy,  Sabina Iwaszkiewicz, , l. 91, ul. Kadłubka, Zofia Kozar, l. 80, ul. Staffa, Józefa Cała, l. 90, ul. Kruczkowskiego,  Krzysztof Gronkiewicz l. 59, ul Gersona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.