3 września 2017

XXII Niedziela Zwykła – 3.IX.2017

1. Inauguracja roku szkolnego

Jutro, w poniedziałek, 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00.

1. Dni odnowy wewnętrznej

W najbliższy I Czwartek września, o g. 18.00 – nabożeństwo Godziny Świętej.

1. Spotkania grup parafialnych

W obecnym tygodniu grupy parafialne rozpoczynają regularne spotkania. Chętnych do różnych wspólnot serdecznie zapraszamy. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież do służby ministranckiej i zespołów muzycznych.

1. Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

W najbliższy piątek, w święto Narodzenia NMP, podczas każdej Mszy św. dokonamy aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.  Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który został odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich. Akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września. Tegoroczny Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r. kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Z tej racji piątek, będzie sprawowana dodatkowa Msza św. dla dzieci o g. 17.00, po której, odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św.

1. FZŚ

W sobotę, obchodzimy wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ. Zapraszamy na Mszę św. o g. 8.45 z udziałem III Zakonu Św. Franciszka, po której możemy uczcić bł. Salawę poprzez ucałowanie relikwii i Godzinki ku jej czci.

1. Pielgrzymki

W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Sycylię i Maltę, w dniach: 5 -14 marca 2018 roku. Dzieci zachęcamy na wyjazd do Niepokalanowa dnia 16 września na 100 -lecie Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy w kiosku, w cenie 40 PLN.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym  o świętowaniu niedzieli, w Niedzieli – jest obrazek MB Częstochowskiej z koronami. Zapraszamy także do biblioteki.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Marianna Durska, l. 91, z Gałczyńskiego, Teresa Żurecka, l. 88, z Felińskiego, Czesława Szubert, l. 94, z Felińskiego, Elżbieta Misiak, l. 68, z ul. Felińskiego, Stanisława Nikołajew, l. 71, z ul. Kadłubka, Kazimiera Olszewska, l. 64, z Gersona, Joanna Zabłocka, l. 93, z Kadłubka, Eugeniusz Zieliński, l. 69, z Zapolskiej, Elżbieta Kubiak, l. 68, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.3