20 sierpnia 2017

XX Niedziela Zwykła – 20.VIII.2017

1. Podziękowanie

Dziękujemy wolontariuszom parafialnym za zorganizowanie VI już Festynu Rodzinnego, koncertu muzycznego i spotkania z p. Szymonem Hołownią. „Bóg zapłać” także grupom parafialnym za zorganizowaną adorację eucharystyczną,  dary ołtarza, Czcicielom św. Michała za udekorowanie placu kościelnego na procesję, zespołowi muz. Adonai, ministrantom i wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania odpustu św. Maksymiliana.

1. Pielgrzymka

Jutro, od kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, wyruszy 92 Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziś, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na posiłek dla VIII Grupy Franciszkańskiej, którą poprowadzi o. prob. Mariusz Słowik i  będą pomagać: o. Sławomir Denderski z Miedniewic i kleryk z Łagiewnik – br. Marcin Owczarek. Oprócz pielgrzymów czynnie idących do Częstochowy, jest także Grupa Duchowa. W kiosku i w bibliotece są przyjmowane zapisy do Grupy Duchowej oraz intencje, które wierni chcą złożyć modlitwie Grupy Franciszkańskiej podczas drogi i na Jasnej Górze. Za wszelkie gesty życzliwości, ofiary i modlitwę serdecznie dziękujemy.

1. Liturgia

W liturgii obecnego tygodnia obchodzimy: we wtorek – wspomnienie NMP Królowej, w czwartek –  święto św. Bartłomieja, Apostoła, w piątek – wspomnienie św. Ludwika, patrona FZŚ i w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

1. Pomoc

W następną niedzielę, będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic w naszym kraju. Pomoc będzie przekazana poprzez Caritas.

1. Film i prasa katolicka

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.  Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć m.in. „Niedzielę”, „Idziemy”, „Rycerza Niepokalanej” i „Gościa Niedzielnego”, który m.in. przybliża duchową adopcję i jak Bolesław Prus poszukiwał Boga. W bibliotece, możemy nabyć, w promocyjnej cenie 12 PLN,  bilet na najnowszy film „Fatima. Ostatnia tajemnica” w kinie Charlie, dziś na g. 1400.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Tadeusz Bielas, l. 87, z Umińskiego, Wiesław Strumiłło, l. 85, z Sysek k/Piotrkowa Trybunalskiego, Władysław Lorek, l. 86, z Leśmiana, Krystyna Olczak, l. 86, z Kruczkowskiego, Elżbieta Czerwińska, l. 57, z Ejsmonda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

1. Modlitwa

Przed błogosławieństwem powierzmy Matce Bożej pielgrzymów wyruszających jutro na Jasną Górę – Modlitwą Jubileuszową na 300 – lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej: