25 czerwca 2017

XII Niedziela Zwykła – 25.VI.2017
1. Liturgia
W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów, Piotra i Pawła. W piątek, na zakończenie nabożeństw czerwcowych, o g. 18.00, odbędzie się procesja eucharystyczna. Od następnego tygodnia, po Mszach świętych wieczornych, ponownie będą odprawiane nabożeństwa: w poniedziałek – do św. Franciszka, we wtorek – do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – do św. Maksymiliana oraz w piątek o g. 18.00 – wypominki.
2. Wakacje
Miesiące: lipiec i sierpień, to czas wakacji, urlopów i odpoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i coniedzielnej Mszy św. W miesiącach wakacyjnych:
• od najbliższej soboty – nie będzie Mszy św. w dni powszednie o g. 8.45;
• Msza św. o g. 7.00 – będzie sprawowana bez jutrzni;
• W I Piątki nie odwiedzamy chorych, z wyjątkiem wezwań indywidualnych;
• Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie w godzinach: od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.
3. Pielgrzymki
W najbliższym czasie odbędą się dwie pielgrzymki:
• 9 lipca, do Częstochowy, na Ogólnopolski Zjazd Rodziny Radia Maryja.
• 30 lipca – do Niepokalanowa na urocz. 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej.
4. Zmiany duszpasterzy
Decyzją O. Prowincjała, o. Konrad Kapuściński, po sześciu latach pracy katechetyczno – duszpasterskiej w naszej parafii, z dniem 26 sierpnia, b.r. przeniesie się do Siedlec. Za jego obecność i pracę w naszej parafii, serdecznie dziękujemy i życzymy mu Błogosławieństwa Bożego w klasztorze i parafii na Podlasiu. W miejsce o. Konrada, w sierpniu przybędzie do nas o. Karol Olborski, ze Skarżyska Kamiennej oraz już w tym tygodniu o. Stanisław Ziemiński, z Miedniewic na Mazowszu.
5. Podziękowanie
Siostry Franciszkanki Rodziny Marii z Ostrowca Świętokrzyskiego wyrażają wdzięczność za ofiary – 9052 PLN – złożone w ub. niedzielę na Dom Dziecka.
6. Prasa katolicka
W kiosku parafialnym możemy nabyć Niedzielę, Idziemy, Rycerza Niepokalanej na miesiące wakacyjne i Gościa Niedzielnego, który przybliża powołanie znanego kucharza i objawienia w Gietrzwałdzie. Od następnej niedzieli do odpustu parafialnego nie będzie czynna biblioteka. Dziś jeszcze zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Maria Marciniak, l. 87, z Kruczkowskiego, Władysław Rudnicki, l. 92, z Kruczkowskiego, Jan Stefaniak, l. 69, z Nałkowskiej, Janina Brzezowska, l. 79, ze Śląskiej, Janina Majewska, l. 82, z Leśmiana i Sabina Fruk, l. 89, z Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.