18 czerwca 2017

XI Niedziela Zwykła – 18.VI.2017

1. Nabożeństwa

Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach czerwcowych o g. 18.00, połączonych w Oktawie Bożego Ciała i w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z procesją eucharystyczną. W czwartek, na zakończenie Oktawy, po procesji, a przed Mszą św. – błogosławieństwo wianków i ziół.

1. Zakończenie roku szkolnego

W najbliższy piątek, 23 czerwca, kończy się rok szkolny. Dzieci, młodzież, wychowawców i rodziców, zapraszamy w tym dniu, na Mszę św. o g. 8.00. Z racji uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Uroczystość św. Jana Chrzciciela

W sobotę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. wieczorna – niedzielna.

1. Syria

Stowarzyszenie Dom Wschodni zaprasza na spotkanie modlitewne Solidarni z Aleppo, które odbędzie się w Archikatedrze Łódzkiej 21 czerwca o godz. 19.00. Podczas spotkania wysłuchamy świadectwa ojca Ibrahima Sabbagh, franciszkanina, który za swoją posługę w tym zniszczonym przez wojnę mieście uhonorowany został w Polsce nagrodą Orły Jana Karskiego.

1. Rekolekcje

Franciszkanie zapraszają młodzież męską na rekolekcje powołaniowe do Smardzewic, od 25 do 29 czerwca.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – o Ukraińcach w Polsce i jeszcze raz o przesłaniu fatimskim, w Niedzieli – o handlu ludźmi w dzisiejszym świecie. Ponadto możemy nabyć: Rycerza Niepokalanej, nowy numer Miłujcie się,  Idziemy, dewocjonalia i zioła lecznicze.  Przy wyjściach z kościoła możemy gratisowo pobrać miesięczniki Oremus Słowo wśród nas, z zachętą Wydawnictwa Promic do ich prenumeraty. W bibliotece parafialnej możemy przejrzeć prasę religijną. Zapraszamy. Po Mszy św. Siostry Rodziny Maryi z Ostrowca Świętokrzyskiego, zbierają ofiary na Dom Dziecka. W kilku zdaniach przybliży to nam jedna z sióstr……

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Alicja Zakrzewska, l. 88, z Rydla, Kazimierz Płaczek, l. 78, z Dąbrowskiego, Józef Paprota, l. 70, z Kadłubka, Krystyna Wesołowska, l. 64, z Dąbrowskiego, Marianna Pachulska, l. 86, z Felińskiego, Henryk Mendak, l. 76, z Broniewskiego,  Aniela Olczak, l. 85, z Makuszyńskiego, Józef Mastalerz, l. 65, z Gojawiczyńskiej, Janina Golańska, l. 75, z Dąbrowskiego i Janina Stefańska, l. 66, z Broniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.