11 czerwca 2017

Urocz. Najświętszej Trójcy – 11.IV.2017
1. Zbiórka krwi
Dziś, w g. od 10 -tej do 13 -tej, przy Kruczkowskiego 1 B, jest przyjmowana krew. Dając krew ratujemy innym życie.
2. Nabożeństwo fatimskie
We wtorek, w święto św. Antoniego z Padwy, z racji 13 go dnia miesiąca czerwca, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
3. Boże Ciało
W najbliższy czwartek, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na procesję, nie będzie Mszy św. o 12.30. Po Mszy św. o g. 11.00, rozpocznie się uroczysta procesja, ulicami: Tatrzańską, Rydla, Anczyca i Felińskiego. Zakończenie – kazaniem przy kościele. Ołtarze przygotowują: I – FZŚ i Grupa Pielgrzymkowa, II – Wspólnoty Różańcowe i Kościół Domowy, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Asysta Parafialna. Prosimy parafian o udekorowanie ulic oraz o obecność bieli i dzieci, które w obecnym i ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. W środę o g. 19.00, odbędzie się próba sypania kwiatków dziewczynek, które w tym i ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. W oktawie Bożego Ciała, nabożeństwo, będzie połączone z procesją eucharystyczną o 18.00.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki:
• dnia 30 lipca – do Niepokalanowa, na uroczystości związane ze stuleciem Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy – w kancelarii parafialnej i codziennie po Mszy św. o g. 8.00.
• dnia 9 września – na szesnastodniową do Santiago de Compostella.
dnia 19 września – na dziesięciodniową do Grecji.
5. Zbiórki
Przedstawiciele Fundacji Kolomotywa dziękują za ofiary – 4126 PLN, złożone w ubiegłą niedzielę na kolonie letnie osób niepełnosprawnych. W następną niedzielę Siostry Rodziny Maryi z Ostrowca Świętokrzyskiego, będą zbierać ofiary na Dom Dziecka.
6. Rekolekcje
OO. Franciszkanie zapraszają młodzież męską na rekolekcje powołaniowe do Smardzewic, w dniach: od 25 do 29 czerwca.
7. Prasa katolicka
Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej, herbatę i ciasto. Zachęcamy do nabycia czasopism religijnych: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy, nowy numer Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, ziół i dewocjonaliów.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Alojza Stolarczyk, l. 85, z Felińskiego, Franciszek Wiktorowicz, l. 74, z Dąbrowskiego, Marek Ułański, l. 62, z Rydla, Janina Dąbrowska, l. 85, z Nałkowskiej i Marianna Trzaśniewska, l. 90, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek …

Podziękowanie

Za ołtarze: I – FZŚ i Grupa Pielgrzymkowa, II – Wspólnoty Różańcowe i Kościół Domowy, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Asysta Parafialna, udekorowanie trasy przez grupę Czcicieli Św. Michała Archanioła, o. i o. za pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zespołom młodzieżowym „Adonai” i „Gloria Dei” za śpiew przy ołtarzach, ceremoniarzowi – o. Konradowi

Bieli, asyście parafialnej – p. Marii Bartoszewskiej, ministrantom, harcerzom, policji, komunikacji. Nagłośnienie obsługuje firma Rduch.

Oktawa Bożego Ciała
W oktawie Bożego Ciała i w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w następny piątek, nabożeństwo majowe i czerwcowe jest połączone z procesją eucharystyczną o g. 18.00. Prosimy o obecność bieli, asysty parafialnej. Dziś o g. 14.00 – Msza św., g. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe, 18.30 – Msza św.

Uwagi- ogłosić porządek procesji /ceremoniarz/, dziewczynki sypiące kwiatki między kapłanami