4 czerwca 2017

Urocz. Zesłania Ducha Świętego  – 4.VI.2017

1. 1. Misje Parafialne

Co dziesięć lat w każdej parafii są przeprowadzane misje parafialne. W naszej parafii, ostatnio odbyły się w 2006 roku, czyli jedenaście lat temu. Misje Miłosierdzia Bożego, które rozpoczęliśmy wczoraj, to szczególny czas odnowienia wiary i budowania wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym czasie łaski. W programie, codziennie: Msze święte z kazaniami o g. 10.00 i 18.30, o g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o g. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe i o 21.00 – Apel Misyjny. W poniedziałek, wtorek i ze Mszą św. w środę: spotkania z dziećmi o g. 17.00 oraz młodzieżą gimnazjalną i starszą o g. 20.00. W piątek – odwiedziny chorych, spoza listy pierwszopiątkowej. Zakończenie – w sobotę – Mszą św. i intronizacją nowego krzyża misyjnego o g. 14.30. Misje prowadzą jezuici z Piotrkowa Tryb.: o. Krzysztof Łaszcz i o. Kazimierz Leń.

1. Liturgia Kościoła

Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła. W czwartek, obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Mszę św. i spotkanie w sobotę o g. 8.45. Od 15 do 26 lipca, z Suwałk, odbędzie się piesza pielgrzymka do Wilna. Zapisy – u księży salezjanów w Suwałkach.

1. Zbiórka i prasa katolicka

W dzisiejsze Święto Dziękczynienia, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej, herbatę i ciasto. Z prasy religijnej:  w Niedzieli – m.in o Zbigniewie Wodeckim, w czerwcowym numerze Rycerza Niepokalanej o Eucharystii w naszym życiu. Ponadto są dostępne:  Gość Niedzielny, Mały Rycerzyk Niepokalanej i zioła lecznicze o. Grzegorza Sroki.

1. Archidiecezjalne Święto Eucharystii

W następną niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy, w 30-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, odbędzie się Archidiecezjalne Święto Eucharystii. Po procesji z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, która rozpocznie się o g. 10.00, przy katedrze o g. 11.30 – rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybpa  Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa. Na Mszę św. w sposób szczególny są zaproszone dzieci komunijne. Po południu – o g. 14.00 – festyn i o 19.00 – wieczór uwielbienia.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jerzy Rusek, l. 81, z Felińskiego, Tadeusz Haniszewski, l. 92, z Gojawiczyńskiej, Stanisław Sęczkowski, l. 89, z Umińskiego, Henryk Wójcik, l. 86, z Dąbrowskiego, Jan Dyngus, l. 80, z Broniewskiego, Władysława Kałużna, l. 82, z Umińskiego i Małgorzata Augustyniak, l. 49, z Dąbrowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.