28 maja 2017

Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.V.2017

1. Procesje eucharystyczne

W środę i czwartek, w racji zakończenia nabożeństw majowych i rozpoczęcia czerwcowych, odbędą się procesje eucharystyczne. W I Piątek – odwiedziny chorych z Komunią św., po południu, od 16.30 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci.

1. 2. Misje Parafialne

W najbliższą sobotę, 3 czerwca, rozpoczną się w naszej Misje Miłosierdzia Bożego.  O g. 18.30 – procesja wokół kościoła z obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, następnie – powitanie i Msza święta. O 21.00 – apel misyjny. Ze względu na ślub o g. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie śpiewana podczas procesji. Kazania misyjne będą głosić jezuici z Piotrkowa Trybunalskiego: o. Krzysztof Łaszcz i o. Kazimierz Leń. Prosimy chętnych o pobranie z biblioteki ulotek z programem misji i przekazanie ich tym mieszkańcom naszej parafii, którzy ich jeszcze nie otrzymali.  Podczas Misji, od niedzieli do środy, nie będziemy spowiadać, z wyjątkiem, tych, którzy poproszą o to w zakrystii. Dniem spowiedzi będzie środa. Program misji  jest wywieszony w gablotach.

1. Pielgrzymki

Asysta Parafialna zaprasza na pielgrzymki

• dnia 2 lipca – do Lichenia
  • 26 sierpnia do Częstochowy. Zapisy w kiosku i przy wyjściu od strony parku.
  1. Prasa katolicka, podpisy, zbiórka

Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy, herbatę i ciasto. Z prasy katolickiej: w Niedzieli – rozmowa o Kościele z ks. Markiem Dziewieckim, w  Gościu Niedzielnym – czego mogą nas nauczyć Dzieci Fatimskie i pewnym przełomie w sprawie objawień w Medjugorie. Ponadto dostępne są: Idziemy, Rycerz Niepokalanej oraz zioła lecznicze o. Grzegorza Sroki.

1. Zbiórki

W następną niedzielę, w urocz. Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie w Święto Dziękczynienia, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziś natomiast przedstawiciele  Fundacji Kolomotywa, zbierają ofiary na dzieci niepełnosprawne. W kilku zdaniach powie o tym przedstawicielka Fundacji.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Władysława Magier, l. 75, z Gersona, Eugenia Grzywińska, l. 95, z Gojawiczyńskiej, Waleria Konarska, l. 85, z  Wyższej, Maria Dyśkiewicz, l. 57, z Broniewskiego, Czesława Guldon, l. 91, z Wyższej, Genowefa Miśka, l. 82, z Gałczyńskiego, Feliksa Szkudlarek, l. 83, ze Staffa.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.