21 maja 2017

VI Niedziela Wielkanocna  -21.V.2017

1. Zbiórki

Dziś, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W następną niedzielę

1. 2. Misje

W dniach, od 3 do 10 czerwca, odbędą się w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego. Będą je głosić jezuici z Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś, po Mszy św. o g. 12.30, w bibliotece, odbędzie się spotkanie łączników parafialnych i wszystkich chętnych, którzy będą chcieli dostarczyć do mieszkańców parafii ulotki z programem misji.

1. Bierzmowanie

W najbliższy wtorek, podczas Mszy św. o g. 16.00, Ks. Biskup Ireneusz Pękalski, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.  W poniedziałek, o 17.00 – spowiedź.

1. Wniebowstąpienie Pańskie

W następną niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

• po Mszach świętych wolontariusze fundacji Kolomotywa, będa także zbierać ofiary na
  • po Mszy św. o g. 8.00, odbędzie się spotkanie przewodniczących grup par.
  1. Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki:

• W najbliższą sobotę o g. 8.00 – z dziećmi rocznicowymi po I Komunii św. do Lichenia.
  1. Prasa katolicka

Zapraszamy do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej, herbatę i ciasto. Z prasy religijnej:  w Niedzieli – o rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy, w  Idziemy – o Komunii św. i o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Ponadto dostępne są:  Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Rycerz Młodych, Miłujcie się, adhortacja o rodzinie Radość miłości, zioła lecznicze i filmy religijne.

1. Festyn

Centrum Służby Rodzinie, Fundacja Służby Rodzinie Nadzieja, Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny, Dom Samotnej Matki oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zapraszają na XXIII Łódzkie Dni Rodziny, czyli cykl wydarzeń, które zostały tak pomyślane, aby każdy z członków rodziny znalazł coś ciekawego i odpowiedniego dla siebie. Świętowanie rozpoczyna się dziś o g. 16.00, w Parku na Zdrowiu, festynem „RODZINA SIĘ BAWI”.