Niedziela 14 maja 2017

VI Niedziela Wielkanocna – 14.V.2017

1. Nabożeństwo majowe

Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o g. 18.00.

1. Biały Tydzień

Dzisiejsza uroczystość I Komunii, jest przedłużona o tzw. Biały Tydzień. Dzieci będą brać udział, we Mszy św., codziennie do piątku o g. 18.30. W sobotę – pielgrzymka dziękczynna do Niepokalanowa. Zapisy do wtorku. Jutro o g. 8.45, z udziałem uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętych Hiacynty i Franciszka, będzie sprawowana Msza św. z okazji 100– lecia objawień fatimskich.

1. Rocznica I Komunii św.

W następną niedzielę, o g. 11.00, odbędzie się Rocznica I Komunii św. Nabożeństwo i spowiedź – w najbliższy czwartek o g. 17.00, a przygotowanie – we wtorek o 17.00. Za tydzień także, po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

1. Misje parafialne

W dniach, od 3 do 10 czerwca, odbędą się w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego. Będą je głosić jezuici z Piotrkowa Trybunalskiego. W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 12.30, w bibliotece, odbędzie się spotkanie łączników parafialnych i wszystkich chętnych, którzy będą chcieli dostarczyć do mieszkańców parafii ulotki z programem misji.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na następujące pielgrzymki:

– 3 czerwca o g. 7.00 – do Częstochowy na Zjazd Kół Różańcowych oraz na Spotkanie Młodych w Lednicy, organizowane przez parafię św. Anny;

– 17 i 18 czerwca do Kalwarii Pacławskiej, Dębowca i Miejsca Piastowego;

– 9 września – szesnastodniowa – autokarowo – piesza do Santiago de Compostella i

– 19 września – dziesięciodniowa do Grecji – organizowana przez Par. w Brzezinach.

1. Poświęcenie pomnika

Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza w piątek 19 maja , na uroczystość poświęcenia pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 2010 r.  Mszy św. o g. 18.00, będzie przewodniczył Ks Arcybp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
7. Prasa katolicka i inne

Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Idziemy przybliżają objawienia fatimskie. Wspólnota Chemin Neuf (czyt: Szeme nef) zaprasza młodzież w najbliższą sobotę o 20.00, na wieczór uwielbienia. Od piątku w kinach, polecamy film Teraz i w godzinę śmierci, o wielkiej sile różańca świętego. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej  wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:  Włodzimierz Panek, l. 86, ze Śląskiej, Andrzej Stępień, l. 69, z Felińskiego, Józefa Krzemińska, l. 90, z  Chłędowskiego, Bogdan Socha, l. 70, z Kruczkowskiego i Aniela Kococik, l. 87, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek …