7 maja 2017

IV Niedziela Wielkanocna – 7.V.2017

1. Nabożeństwo majowe

Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o g. 18.00. Ze względu na nabożeństwo  – wypominki roczne w piątki – o g. 17.40.

1. Niedziela Dobrego Pasterza

W dzisiejszą niedzielę, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Postulat, Nowicjat i WSD OO. Franciszkanów. Chrystusowi Dobremu Pasterzowi polecajmy w naszych modlitwach sprawę powołań.

1. Kalendarz liturgiczny

W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia obchodzimy:

• w poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika,
  • w sobotę – 13 maja – wspomnienie NMP Fatimskiej i stulecie objawień fatimskich. Z tej racji po Mszy św. o g. 18.30 – nabożeństwo fatimskie ze świecami. W katedrze procesja fatimska rozpocznie się o g. 20.00, na którą serdecznie zaprasza Ks Bp Marek Marczak.
  1. Spotkania wielkanocne

W obecnym tygodniu odbędą się spotkania wielkanocne: w poniedziałek o 19.00 – Grupy Pielgrzymkowej, w czwartek o 19.00 – Odnowy w Duchu Świętym, w następną niedzielę po Mszy św. o g. 8.00 – Asysty Parafialnej.

1. I Komunia św.

W następną niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej:

• 9.30 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 174;
  • 11.00 – dzieci ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich i Prywatnej Szkoły Podstawowej Krzysztofa Augustyniaka;
  • 12.30 –dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64. Wiernych uczęszczających na powyższe godziny, zachęcamy do udziału we Mszach św. w innym czasie.

Od poniedziałku do piątku – przygotowanie liturgiczne. W sobotę, 13 maja, o g. 9.30, 11.00 i 12.30  – dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego i przystąpią do pierwszej spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej, rodzice są proszeni o pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu kościoła.

1. Pielgrzymki

W najbliższą sobotę – o g. 9.00 z katedry wyruszy piesza pielgrzymka do Łagiewnik,

organizowana przez Ruch Oazowy, pod hasłem Ku trzeźwości narodu. W następną niedzielę

o g. 16.00, rozpocznie się archidiecezjalna pielgrzymka w Parznie. Czciciele św. Michała Arch. zapraszają na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Miejsca Piastowego i Dębowca – polskiego

La Salette, 17 i 18 czerwca. Zapisy w sklepiku i biurze Radia Maryja.

1. Szkoła

W Łodzi powstaje nowa szkoła podstawowa w oparciu o wartości katolickie dla chłopców Kompas i prowadzona w modelu Sternika.  Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – wywiad z ks. abpem Henrykiem Hoserem o Medjugorie oraz o naprotechnologii – leczeniu niepłodności, w Niedzieli i Idziemy – o powołaniach. Zapraszamy także do biblioteki na przegląd prasy i herbatę z ciastkiem.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana: Bolesław Rosiak, l. 68, z Gałczyńskiego, Janusz Ziółkowski, l. 83, z Dąbrowskiego, Lucyna Siekacz, l. 79, z Gojawiczyńskiej, Jan Sala, l. 66, z Makuszyńskiego, Czesława Szymczak, l. 102, z Dąbrowskiego i Helena Prejss, l. 96, z Umińskiego. Wieczny odpoczynek ..