Ogłoszenia 30 kwietnia 2017

III Niedziela Wielkanocna – 30.IV.2017

1. Nabożeństwo majowe

Od jutra 1 maja, zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o g. 18.00. Pierwsze nabożeństwo o g. 18.00, będzie połączone z procesją eucharystyczną.

1. Uroczystość NMP Królowej Polski

W środę 3 maja, obchodzimy uroczystość  NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych – niedzielny.

1. I Piątek

W I Piątek, odbędą się odwiedziny chorych z Komunią św. Po południu, od g. 16.30 – spowiedź i o g. 17.00 – Msza św. dla dzieci.

1. Spotkania

W następną niedzielę, odbędą się spotkania: po Mszy św. o g. 9.30 – przewodniczących grup parafialnych oraz dwa wielkanocne – po Mszy św. o g. 8.00 – wspólnot różańcowych oraz po Mszy św. o g. 12.30 – ministrantów dorosłych, zespołów muzycznych: Adonai Gloria Dei.

1. Niedziela Powołań

W następną IV Niedzielę Wielkanocną Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na Postulat, Nowicjat i WSD OO. Franciszkanów.  W ub. niedzielę na pomoc Syrii, zostało zebrane 4 100 PLN.  Ofiary przekazano poprzez Caritas.

1. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej:  Gościa Niedzielnego,  Niedzielę, Idziemy, majowego  Rycerza Niepokalanej, dewocjonalia i zioła.  Na przegląd prasy i herbatę po Mszy św. zapraszamy do Biblioteki.  Dziś po Mszach świętych, Ojcowie z Radia Niepokalanów rozprowadzają Cudowne Medaliki za dobrowolną ofiarą na Radio Niepokalanów. O. Remigiuszowi Trockiemu dziękujemy za Słowo Boże i życzymy owocnej pracy w Niepokalanowie.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej,  odeszli do Pana: Józef Pietrusiak, l. 87, z Rydla, Jadwiga Adasik, l. 80, z Broniewskiego, Eugenia Popłońska, l. 91, z Deotymy, Kazimierz Kłys, l. 67, ze Śląskiej, Leszek Wiśniewski, l. 64, z Gersona, Adam Tarczyński, l. 82, ze Staffa  i Józef Kowalski, l. 70, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.