II Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2017

II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 23.IV.2017

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego W dzisiejszą niedzielę, po Mszach świętych, są zbierane ofiary do puszek na pomoc Syrii, dotkniętej od sześciu lat wojną. Ofiary będą przekazane poprzez Caritas.
Dziś po południu o g. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i inscenizację o św. Janie Pawle II i Bł. Anieli Salawie, w wykonaniu FZŚ.
2. Adoracja
Od poniedziałku do soboty, od. 9.15 do 18.30, w kaplicy jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Ze względu na chwilowe nieobecności kogokolwiek w kaplicy, prosimy o zapisanie się na listę adorujących w kiosku parafialnym i obecność osób zapisanych w innych dniach.
3. Liturgia
W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia obchodzimy:
jutro, w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha,
we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty i dzień imienin ks. bpa Marka Marczaka,
w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy i dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego podczas II wojny światowej
4. Pielgrzymka
Asysta Parafialna zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidl, dnia 7 maja. Zapisy w kiosku.
5. Spotkanie wielkanocne
W najbliższą środę o g. 16.00, odbędzie się spotkanie wielkanocne Rycerstwa Niepokalanej.
6. Prasa katolicka
Prasa katolicka dużo uwagi poświęca Bożemu Miłosierdziu; ponadto w Niedzieli – o modlitwie, która towarzyszy osobom umierającym, w Gościu Niedzielnym – o największej pokusie współczesnego księdza oraz jest dołączona płyta z filmem Zmartwychwstały. Możemy nabyć także: Idziemy, kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej, Miłujcie się, zioła i dewocjonalia. W holu możemy kupić płytę muzyczną zespołu Sanctus. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
7. Zmarli
W minionym tygodniu odeszli do Pana: Regina Sikorska, l. 72, z Karpackiej, Helena Zawiślak, l. 85, z Zapolskiej, Dariusz Szewczyk, l. 49, ze Staffa, Wiktor Kwiatkowski, l. 94, z Kadłubka, Helena Gertner, l. 84, z Gałczyńskiego, Marian Bartos, l. 67, z Gojawiczyńskiej, Janina Borek, l. 87, z Pabianic, Adriana Klawe, l. 41, z Kadłubka, Tadeusz Dubiński, l. 86, z Ejsmonda i cztery i pół letnie dziecko Asia Bądzior, której pogrzeb odbędzie się jutro o g. 11.00. W intencji zmarłych i rodziców utraconej córeczki: Wieczny odpoczynek … Pod Twoją Obronę …