Wielkanoc 16 kwietnia 2017

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.IV.2017

1. Życzenia

Z okazji świąt wielkanocnych, wszystkim parafianom, sympatykom naszego kościoła i gościom, składamy najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was Swoją Radością, Miłością i Pokojem, a Jego błogosławieństwo towarzyszy w trudach codziennego życia. Radosnych i błogosławionych Świąt!

1. Podziękowanie

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i celebrowanie Triduum Paschalnego: o. Jarosławowi i tym, którzy mu pomagali: o. Łukaszowi, panu organiście i młodzieży – w wykonaniu Grobu Pańskiego, parafialnym zespołom muzycznym Adonai i Gloria Dei, ministrantom, asyście liturgicznej, o. Krzysztofowi, ceremoniarzowi i grupom parafialnym za przeprowadzenie wspólnotowych adoracji eucharystycznych. Dziękujemy darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i artykuły spożywcze na 50 paczek świątecznych, które rozdano potrzebującym. Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem!

1. Spotkanie wielkanocne

Spotkania wielkanocne w najbliższym czasie:  w sobotę o g. 11.00 –  Czcicieli Św. Michała Archanioła, w następną niedzielę: o g. 9.00 – Rodziny Radia Maryja, o g.  13.30 –  łączników parafialnych i o 16.00 – FZŚ.

1. Liturgia
  • Jutro – drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Po Mszach świętych obędzie się zbiórka ofiar na KUL i Instytut Teologiczny w Łodzi.
  • Codziennie od Wielkiego Piątku, o g. 15.00, jest odprawiana nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  • W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocną, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W następną Niedzielę Bożego Miłosierdzia, o g. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i inscenizacja o św. Janie Pawle II i Bł. Anieli Salawie, w wykonaniu FZŚ. Podczas wszystkich Mszy świętych wystąpi zespół Sanctus z Gdańska oraz odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Syrii, dotkniętej od sześciu lat wojną.
  1. Misje

Od 3 do 10 czerwca, odbędą się w naszej parafii misje o Bożym Miłosierdziu. Będą je prowadzić księża jezuici z Piotrkowa Trybunalskiego. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych wyjątkowych dniach.

1. Pielgrzymki

Przyjmujemy zapisy na następujące pielgrzymki:

• w najbliższą sobotę, 22 kwietnia – na Święty Krzyż i innych sanktuariów świętokrzyskich. Zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku.
  • 17 czerwca – dwudniowa do Miejsca Piastowego – sanktuarium św. Michała Arch.
  • 9 września – 16 – dniowa, autokarowo – piesza do Santiago de Compostella.
  1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: Zofia Justyniak, l. 87, z Kruczkowskiego, Pelagia Wszeborowska, l. 81, z Dąbrowskiego, Krystyna Majchrzak, l. 81, z Umińskiego, Janina Osińska, l. 93, z Gojawiczyńskiej, Janina Kołodziejewska, l. 91, z Umińskiego, Leokadia Lassota, l. 93, z Kadłubka, Marek Wiśkowski, l. 65, ze Śląskiej i Zbigniew Jeruzal, l. 84, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.