Niedziela 2 kwietnia 2017

V Niedziela Wielkiego Postu – 2.IV.2017

1. Rekolekcje
Zachęcamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła, do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne i spowiedź, oprócz dzisiejszej niedzieli, w poniedziałek i we wtorek: o g. 10.00 i 18.30. Znajdźmy czas na słuchanie Słowa Bożego, a spowiedzi nie odkładajmy na Wielki Tydzień.
2. Dni eucharystyczne
W I Piątek miesiąca kwietnia: odwiedziny chorych z Komunią św., po południu o 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci, spowiedź i Komunia św. W sobotę o g. 8.45, FZŚ zaprasza na Mszę św. i braterskie spotkanie.
3. Niedziela Palmowa
W następną, Palmową Niedzielę, która rozpoczyna Wielki Tydzień: podczas każdej Mszy św.: poświęcenie palm i Pasja, o g. 12.30 – śpiewana, a młodzież zapraszamy na Marsz dla Jezusa, który rozpocznie się o 1330, na Placu Wolności i zakończy Eucharystią, o g. 15.00, w archikatedrze.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymkę, dnia 22 kwietnia – na Święty Krzyż, Kałkowa, Wąchocka i innych sanktuariów świętokrzyskich. OO. Franciszkanie z Brzezin zapraszają na pielgrzymkę do Toskanii we Włoszech podczas weekendu majowego. Informacje gablotach ogłoszeniowych.
5. Informacje Kurii Archidiecezji Łódzkiej
W czwartek, 6 kwietnia w kościele MB Zwycięskiej o g. 11.00 – Msza św. z racji 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
W piątek, 7 kwietnia, o g. 19.00, przy kościele Św. Faustyny rozpocznie się Łódzka Droga Krzyżowa, która zakończy się w katedrze.
W sobotę, 8 kwietnia, o g. 9.00, na Placu Dąbrowskiego, zbiórka uczestników drogi krzyżowej w lesie łagiewnickim.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli – o zagrożeniach terrorystycznych w Europie Zachodniej, w Gościu Niedzielnym – rozważania rekolekcyjne o cierpieniu, grze komputerowej Niebieski Wieloryb, którzy rzekomo zabija dzieci i liderze szkoły ewangelizacyjnej, który jako uczeń zajmował się głównie drażnieniem księdza. Ponadto są dostępne: Idziemy, kwietniowy Rycerz Niepokalanej, albumy i książki o objawieniach fatimskich, kartki świąteczne, palmy, paschaliki na liturgię wielkosobotnią i stół wielkanocny, baranki i zioła lecznicze. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
7. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do Pana: Janita Karwowska, l. 90, z Gojawiczyńskiej, Henryka Owczarek, l. 76, z Dąbrowskiego, Danuta Frajtag, l. 61, z Leśmiana i Marta Chojecka, l. 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.