12 marca 2017

II Niedziela Wielkiego Postu – 12.II.2017
1. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.
• dziś o g. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
• w piątek – droga krzyżowa: dla dzieci (17.00), dorosłych i młodzieży (19.00).
• Godzinki o Męce Pańskiej, w dni powszednie o g. 18.00.
• W kaplicy kościoła – całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu, o g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 – wspólna adoracja grup parafialnych. Położony krzyż niech także będzie adorowany. Puszka przy krzyżu jest na kwiaty do Grobu Bożego. W intencji ofiarodawców, będzie sprawowana Msza św. rezurekcyjna.
2. Przygotowanie do małżeństwa i bierzmowania
We wtorki, o g. 19.00, odbywają się katechezy przedmałżeńskie; natomiast w niedziele o 15.00 – przygotowanie dorosłych do bierzmowania.
3. Rekolekcje szkolne
Od najbliższej środy do piątku, odbędą się rekolekcje dla szkół podstawowych. Kazania będzie głosił o. Piotr Socha.
4. Zbiórki
W kościele, możemy złożyć dary, najlepiej żywność i słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących. Zespół Charytatywny przy naszej parafii przygotowuje nową listę osób potrzebujących. Dlatego osoby te, są proszone o zgłoszenie się do punktu charytatywnego do dnia 6 kwietnia, w czwartki, od 10.00 do 12.00. W następną niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar na budowę nowego kościoła w Siedlcach.
5. Schody
Na czas remontu schodów, zamknięte jest wejście główne do kościoła. Po demontażu płytek i przygotowaniu dwóch pasów elektrycznego podgrzewania, będą położone płyty granitowe i wstawione nowe barierki z materiału nierdzewnego. Bóg zapłać ofiarodawcom za wspieranie tych prac.
6. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:
– Dziewięciodniową, do Medjugorie, dnia 28 czerwca.
– Do Częstochowy i Gidl, dnia 7 maja – organizowaną przez Asystę Liturgiczną.
7. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, książki o kościołach stacyjnych, kartek świątecznych i ziół leczniczych. W Gościu Niedzielnym m.in. o różnicy między dietą a postem, a marcowy numer Rycerza Niepokalanej jest poświęcony modlitwie różańcowej ze świadectwami autorów, a Tomasz Terlikowski widzi św. Maksymiliana jako wielkiego menedżera.
8. Zmarli
Elżbieta Matusiak – Bąba, l. 59, z Leśmiana, Bartosz Fetraś, l. 23, z Dąbrowskiego, Wiesława Grzelak, l. 79, z Broniewskiego, Maria Starzyńska, l. 60, z Makuszyńskiego, Czesław Bogołębski, l. 88, z Zapolskiej, Małgorzata Kapuścińska l. 75, z Gałczyńskiego, Wiesław Kaczmarek, l. 70 i Henryka Andrzejewska, l. 84, z Bałuckiego.