Ogłoszenia 5 marca 2017

I Niedziela Wielkiego Postu – 5.III.2017

1. Nabożeństwa

Zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwa wielkopostne.

• Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci (17.00), dla dorosłych i młodzieży (19.00)
  • Gorzkie Żale: w niedziele o g. 17.00;
  • Godzinki o Męce Pańskiej – od poniedziałku do piątku o g. 18.00.
  • Codziennie, w kaplicy adoracji, o g. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 wspólnotowe modlitwy przed Najśw. Sakr. grup parafialnych.
  1. Kościół stacyjny

W najbliższy piątek, 10 marca, nasz kościół będzie kościołem stacyjnym, codziennej 40 – dniowej modlitwy wielkopostnej. Msza św. wieczorna w piątek, będzie sprawowana o g. 18.00 (nie o 18.30) z udziałem Księdza Biskupa Marka Marczaka. Po Mszy św. – koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa.

1. Przygotowanie do małżeństwa

We wtorki, o g. 19.00, odbywają się katechezy przedmałżeńskie.

1. FZŚ

Zainteresowanych duchowością franciszkańską zapraszamy na Mszę św. i spotkanie III Zakonu św. Franciszka, w sobotę o g. 8.45.

1. Zbiórki

W kościele, możemy złożyć dary, najlepiej żywność i słodycze,  dla dzieci z rodzin potrzebujących. Przy krzyżu adoracyjnym, możemy złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. W intencji ofiarodawców, będzie ofiarowana Msza św. rezurekcyjna.

1. Pielgrzymki

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:

• jednodniową, 22 kwietnia, na Święty Krzyż i innych sanktuariów świętokrzyskich,
  • Siedmiodniową, na weekend majowy, od 29 kwietnia, do północnych Niemiec i Danii, bez wyżywienia, w cenie 900 PLN.
  • Dziewięciodniową, do Medjugorie, dnia 28 czerwca.
  1. Niedziela 5 marca

W dzisiejszą niedzielę:

–  od g. 9.00 do 15.00, w siedzibie Radia Niepokalanów, przy kancelarii parafialnej, są gratisowo wypełniane PIT-y i przyjmowane odpisy podatkowe 1 % dla Radia Niepokalanów. Taką pomoc możemy uzyskać także w Biurze Radia Maryja w poniedziałki o 16.00 i w czwartki o 8.00 z odpisem na Radio Maryja.

– w salce przy kancelarii o 15.00 – rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania.

– zachęcamy do przejrzenia prasy katolickiej w biliotece i nabycia jej w kiosku.

– wolontariusze projektu „Indie 2017”, zbierają dziś ofiary na budowę kościoła w Indiach. W kilku zdaniach przybliży to nam przedstawicielka tego projektu.

1. Zmarli Teresa Kwaśniak, l. 77, z Felińskiego, Donat Michalak, l. 63, z Gojawiczyńskiej, Stanisław Głuszek, l. 91, z Makuszyńskiego, Marcin Roman, l. 37, z Kadłubka i Lech Jabłoński, l. 79, z Felińskiego.