VIII Niedziela 26 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła – 26.II.2017
1. Środa Popielcowa i Wielki Post
W obecnym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy świętych z obrzędem posypania popiołem – powszedni, z dodatkową Mszą św. o g. 10.00 i 17.00 – dla dzieci. Po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W Środę Popielcową obowiązuje nas post.
2. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście
W okresie Wielkiego Postu będą odprawiane następujące nabożeństwa:
• Droga krzyżowa – w piątki dla dzieci o 17.00 oraz dla dorosłych i młodzieży o 19.00;
• Gorzkie Żale – w niedziele o g. 17.00;
• Godzinki o Męce Pańskiej, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00. Wypominki roczne w Wielkim Poście – o g. 17.40.
• Całodzienna adoracja euch. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
Do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i adoracji, serdecznie zapraszamy.
3. Kurs przedmałżeński
We wtorki, o g. 19.00, odbywają się katechezy przedmałżeńskie.
4. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki: do Włoch w dniach, 11 – 18 marca – organizowaną przez Parafię w Piotrkowie T.
naszą parafialną, 7 dniową, na weekend majowy, od 29 kwietnia, do północnych Niemiec i Danii, bez wyżywienia, w cenie 900 PLN.
jednodniową, 22 kwietnia, na Święty Krzyż i innych sanktuariów świętokrzyskich, w cenie 80 PLN.
5. Niedziela 5 marca
W następną niedzielę: podczas Mszy św. o g. 14.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone książeczki komunijne, a następnie odbędzie się spotkanie z rodzicami.
od g. 9.00 do 15.00, w siedzibie Radia Niepokalanów, przy kancelarii parafialnej, będą gratisowo wypełniane PIT-y i przyjmowane odpisy podatkowe 1 % dla Radia Niepokalanów. Prosimy o przyniesienie rozliczenia za 2015 rok.
w salce przy kancelarii o 15.00 – rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania.
po wszystkich Mszach świętych, wolontariusze projektu „Indie 2017”, będą zbierać ofiary na budowę kościoła w Indiach, koło Kalkuty.
6. Prasa katolicka
Prasa katolicka przybliża nam m.in. okres Wielkiego Postu. Dziś o 14 30, w kinie Charlie, obejrzymy film ,, Zerwany kłos” o bł. Karolinie, a we wtorek 28 lutego o godzinie 14 30 w kinie Silver Screen – „Milczenie” . Na te filmy, w promocyjnej cenie, możemy zapisać się dziś w Bibliotece do 14.00. Na „Milczenie” mamy kupony rabatowe do wykorzystania w dogodnym dla siebie terminie.
7. Zmarli
Odeszli do Pana: Marian Kasprowicz, l. 69, z Tatrzańskiej, Bogumił Grzejda, l. 81, z Gersona, Marianna Motyl, l. 80, z Gojawiczyńskiej, Daniela Malaczyńska, l. 83, ze Staffa i Lucja Musiałowicz, l. 83, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek ..