Niedziela 19 lutego 2017

VII Niedziela Zwykła – 19.II.2017

1. Kurs przedmałżeński

W najbliższy wtorek, o g. 19.00, w salce parafialnej, rozpoczną się katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zapisy – podczas pierwszego spotkania.

1. Liturgia

W środę, w liturgii Kościoła, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

1. Spotkanie

W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 8.00, odbędzie się spotkanie przewodniczących grup parafialnych.

1. Pielgrzymka

Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę, dnia 22 kwietnia, do sanktuariów w świętokrzyskiem:  Świętego Krzyża, Kałkowa, Świętej Katarzyny, Wąchocka i MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, w cenie 80 PLN.

1. I Komunia św.

Ze względu na pytania rodziców odnośnie do daty I Komunii św. w 2018 roku, pragniemy poinformować, że ze względu na znacznie większą liczbę uczniów klas trzecich w przyszłym roku, uroczystość I Komunii odbędzie się nie w jedną, ale w dwie niedziele:

• 13 maja – Szkoła Podstawowa nr 64 i SPSK – Katolicka
  • 20 maja – Szkoła Podstawowa nr 174 i Prywatna Szkoła Podstawowa Krzysztofa Augustyniaka. Godziny będą podane we wrześniu. Ze względu na wcześniejsze ustalenia organizacyjne niektórych rodziców, będzie możliwość, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii św. dnia 20 maja, zamiast 13 maja. W tym roku I Komunia św. odbędzie się 14 maja, a rocznica – 21 maja o g. 11.00.
  1. Otwarte drzwi

Szkoły katolickie SPSK: podstawowa i licealna, przy ul. Nałkowskiej, zapraszają na „drzwi otwarte”: 21 lutego i 29 marca, od 17.00 do 19.30.

1. Prasa

Z prasy katolickiej: w Niedzieli – wywiad z francuskim lekarzem o licznych i niewytłumaczalnych z punktu widzenia medycyny uzdrowieniach w Lourdes i o tym, że zakonnice szyły Czesławowi Niemenowi sceniczne ubiory, w Gościu Niedzielnym o teologii ciała i misji wysłannika papieża do Medjugorie. Są także inne pisma: Idziemy, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, dewocjonalia, książki i zioła.  Do kina zachęcamy na Zerwany Kłos o bł. Karolinie Kózkównie oraz na  Milczenie Martina Scorsese.

1. Zmarli

W minionym tygodniu, z naszej Parafii, odeszli do Pana: Stanisław Latuszek, l. 87, z Rydla, Jan Kamocki, l. 83, z Broniewskiego, Stefania Oleksiak, l. 88, z Broniewskiego, Zofia Pankiewicz, l. 80, z Umińskiego, Bożena Skrzypińska, l. 74, z Kadłubka,  Grażyna Antczak, l. 80, z Wyższej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.