Ogłoszenia 12 lutego 2017

VI Niedziela Zwykła – 12.II.2017

1. Liturgia i nabożeństwa

W obecnym tygodniu, we wtorek, 14 lutego, w liturgii Kościoła, obchodzimy święto świętych, Cyryla, mnicha  i Metodego, biskupa,  Patronów Europy. W okresie zwykłym, w każdym tygodniu,  po Mszach świętych wieczornych, są odprawiane następujące nabożeństwa:

• W poniedziałek – do św. Franciszka
  • We wtorek – do św. Antoniego
  • W środę – do Matki Bożej Nieustannej Pomocy
  • W czwartek – do św. Maksymiliana
  • W piątek – o g. 18.00 – wypominki roczne

W każdym tygodniu g. 18.30 sprawujemy dwie Msze święte zbiorowe: w środę –  w intencjach doczesnych, w piątek – w intencjach zmarłych.

1. Kurs przedmałżeński

Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii, dnia 21 lutego. Spotkania – we wtorki, o g. 19.00.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki:

• 16 dniową, dnia 9 września, do Santiago de Compostella;
  • 8 – dniową, dnia 16 października, do Fatimy, z ostatecznymi zapisami i częściową wpłatą do 15 marca;
  • jednodniową, dnia 22 kwietnia, na Święty Krzyż i do innych sanktuariów w świętokrzyskiem, w cenie 70 PLN.
  1. Prasa katolicka

Z prasy katolickiej: w Niedzieli o Francji i laickim dzihadzie, w Gościu Niedzielnym o łódzkim hospicjum i niepłaceniu alimentów, co świadomie czynione staje się grzechem. Są także inne pisma: Idziemy, Rycerz Niepokalanej, nowy numer Miłujcie się, dewocjonalia, książki i zioła.

1. Zmarli

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Zofia Kornacka, l. 85, z Makuszyńskiego, Henryka Wagner, l. 86, ze Staffa, Hilary Boczkowski, l. 87, ze Staffa, Zofia Paluch, l. 82, z Bohomolca, Irena Holeżyńska, l. 84, z Felińskiego, Jadwiga Cierkos, l. 70, z Gojawiczyńskiej, Stefania Piontkowska, l. 88, z Kadłubka i Marian Ogrodowczyk, l. 63, z Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.