Ogłoszenia na Boże Narodzenie 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Boże Narodzenie – 25.XII.2016

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim parafianom, sympatykom naszego kościoła i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Łaska i Błogosławieństwo Bożej Dzieciny spłyną na Was w obfitości i napełnią Wasze serca prawdziwą radością i pokojem. Radosnych i błogosławionych świąt!

1. Z Kalendarza liturgicznego
  • jutro, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze święte – w porządku niedzielnym.
  • piątek – święto Świętej Rodziny. Mimo Oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • sobotę, 31 grudnia – z racji zakończenia roku kalendarzowego – o g. 18.00 – nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne i o 18.30 – Msza św. niedzielna z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.
  1. 2. Podziękowanie

Dziękujemy o. Jarosławowi i pomagającym: o. Łukaszowi, br. Jackowi, organiście i młodzieży, za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej.

1. Kolęda

W obecnym tygodniu, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. W najbliższych dniach, kolęda odbędzie się w następującym porządku, od g. 16.00:

28 grudnia – w środę – Gojawiczyńskiej 17 A i 19,  Makuszyńskiego 1, 3, 5, 7 i 9

29 grudnia – Gojawiczyńskiej 1, 3, 3 A, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17

30 grudnia – Umińskiego 1, 2, 2 A, 3 i 4,  Gersona 1, 1 A, 3

Prosimy o umieszczanie informacji w klatkach schodowych. Osoby, które nie były nawiedzane przez ostatnie trzy lata i dłużej, prosimy, aby w chwili rozpoczęcia kolędy danego dnia, zgłosić kapłanowi o chęci odwiedzin duszpasterskich. Dobro-wolne ofiary będą przeznaczone na schody granitowe przy kościele.

1. 4. Nowy Rok

W następną niedzielę, 1 stycznia, po Mszy św. o g. 14.00 – opłatek wspólnot różańcowych. Po południu o g. 17.00 – zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego ze Szczyrku Góralska Hora.

1. Pielgrzymki

Zapraszamy na pielgrzymki: autokarową i pieszą do Santiago de Compostella w dniach: 9-24 września i do Fatimy: 16 -22 października. Zapisy na wstępną listę przyjmujemy do końca stycznia w kancelarii parafialnej.

1. Prasa katolicka

Przy wyjściu głównym z kościoła, możemy nabyć prasę katolicką: Niedzielę z kalendarzem, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Rycerz Niepokalanej na styczeń.

1. Zmarli

Alicja Trzonek, l. 80, z Gałczyńskiego, Mieczysław Lewy, l. 77, z Kruczkowskiego, Irena Kaczmarek, l. 87, z Nałkowskiej, Rafał Janikula, l. 36, z Anczyca i Jerzy Banasik, l. 81, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie