III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016

III Niedziela Adwentu 11.XII.2016

1. Akcje charytatywne
  • Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa, wspierający najuboższe matki w stanie błogosławionym i z małymi dziećmi.
  • Do 18 grudnia, w kościele, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
  • W następną niedzielę, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na świetlicę dla dzieci przy naszej parafii.

1. Roraty

Zapraszamy na Msze roratnie o g. 6.30. Pół godziny przed Mszą św., są śpiewane Godzinki. Msze św. roratnie dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00. Ze względu na znaczną ilość osób podczas rorat, Msze święte w kaplicy kościoła, będziemy sprawować w Nowym Roku.

1. Rekolekcje adwentowe

W następną, czwartą niedziele adwentu, rozpoczną się trzydniowe rekolekcje adwentowe. Nauki będzie głosił o. Michał Chaciński, z Niepokalanowa.

1. 13 grudnia

W duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego, w najbliższy wtorek, 13 grudnia o g. 19.30, zapalmy świece, aby w ten sposób i modlitwą objąć wszystkich, którzy wówczas zginęli i bronili godności człowieka.

1. Rada Parafialna

W następną niedzielę po Mszy św. o g. 8.00, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, w Bibliotece.

1. Prasa katolicka

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć: opłatki wigilijne, świece Caritas, książki, kartki świąteczne, kalendarze, zioła i czasopisma katolickie, m.in.  Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Rycerz Niepokalanej.  Z racji pierwszej rocznicy działalności biblioteki parafialnej, panie zapraszają na pyszne ciasto.

1. Zmarli

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Teresa Kaźmierczakl. 84, z Ejsmonda, Felicja Szulińska, l. 82, z Gałczyńskiego, Jerzy Masłocha, l. 70, z Gojawiczyńskiej, Tadeusz Miksa, l. 86, z Deotymy, Barbara Michalska, l. 84, z Anczyca, Hanna Bitner, l. 81, z Dąbrowskiego, Henryka Jedlińska, l. 87, z Makuszyńskiego, Edward Smuklerz, l. 87, z Makuszyńskiego.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.