XX Niedziela zwykła – 20.08.2023

XX Niedziela zwykła

20 sierpnia 2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, we wtorek wspomnienie NMP Królowej, w czwartek Święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Ludwika, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczny odpust i festyn związany z XII Świętem Rodziny w naszej parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za udział w liturgii, grupom parafialnym za przygotowanie procesji eucharystycznej i procesji z darami, za zaangażowanie w czasie uroczystości; czcicielom św. Michała za udekorowanie placu kościelnego, ministrantom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do przeżywania odpustu św. Maksymiliana. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili czas, by towarzyszyć naszym gościom i przygotowali cale wydarzenie. Dziękujemy za Wasz czas, poświęcenie i dyspozycyjność.
  3. Jutro, po Mszy św. w kościele MB Zwycięskiej, rusza piesza pielgrzymka z Łodzi na Jasną Górę. W tym roku towarzyszy jej hasło Idziemy z pośpiechem. Zapraszamy wszystkich chętnych do grupy franciszkańskiej – niebieskiej. Zapisów w formie on-line można dokonać przez stronę internetową pielgrzymki – pielgrzymka.lodz.pl. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Bliższych informacji udziela o. Grzegorz.
  4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele gospodarcze. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do oznaczonych puszek ofiarę na rzecz powodzian w Słowenii.
    W kiosku do nabycia prasa katolicka. Niedzieli zapraszamy do lektury obszernego artykułu o historii i teraźniejszości naszej parafii. Jest również Gość niedzielny, Idziemy, Przewodnik katolicki. Zapraszamy również dzisiaj i w środę popołudniu do biblioteki.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogdan Wiśniewicz, l. 59 z ul. Felińskiego, Eugeniusz Kowalski, l. 86 z ul. KWP, Barbara Boguszewska, l. 75 z ul. Dąbrowskiego, Eleonora Retka, l. 98 z ul. Zapolskiej, Danuta Kicińska, l. 67 z ul. Umińskiego,. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…