Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Natomiast w tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby.
  2. Dziś po wszystkich Mszach można do oznaczonych puszek przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę na kolonie letnie organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  3. W poniedziałek przedpołudniem kancelaria nieczynna, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 8.45, spotkanie FZŚ.
  4. Nabożeństwa Czerwcowe sprawowane są codziennie o godz. 18.00.
  5. W uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca, procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Tatrzańska, Rydla, Anczyca, Felińskiego do kościoła. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: FZŚ, Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa; II: Kościół Domowy III: Odnowa w Duchu Świętym; IV: Żywy Różaniec, Asysta.
  6. Zapraszamy osoby chętne do przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła do zgłaszania się w kancelarii lub u o. Konrada. Obrzęd nałożenia szkaplerza jako znaku Bożej łaski i duchowej ochrony przed zagrożeniami dzisiejszych czasów, odbędzie się 14 czerwca po Mszy św. wieczornej. Zapisy do 13 czerwca.
  7. Biuro Radia Maryja organizuje 10 lipca pielgrzymkę na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Radia. Zapisy w Biurze w czwartki w godz. 8.00-10.00 i w niedzielę w kiosku.
  8. Zwracamy się do Parafian z prośbą o wsparcie i pomoc dla mieszkańców miejscowości Poninka, leżącej na terenie Ukrainy, 400 km od polskiej granicy. Jest to miejsce, do którego trafiają uchodźcy uciekający z bardziej na wschód wysuniętych części Ukrainy. Potrzeba żywności długoterminowej oraz podstawowych środków chemicznych. Dary można składać w korytarzu przy kancelarii do przyszłej niedzieli. Bóg zapłać za otwarte i szlachetne serca.
  9. W przyszłą niedzielę przychodnia Caritas Archidiecezji Łódzkiej przeprowadzi dla chętnych przesiewowe badanie słuchu. Badanie odbędzie się w salce duszpasterskiej w godzinach 8.30 – 14.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  10. W kiosku do nabycia prasa katolicka, dewocjonalia i zioła o. Grzegorza. W Niedzieliprzeczytamy o ekipach Matki Bożej. Gość Niedzielny” jest z dodatkiem Biblii Audio. Tematem tygodnia Idziemy jest bierzmowanie. Przewodnik Katolicki pisze o znaczeniu beatyfikacji elżbietańskich męczenniczek. Dzisiaj, jak również w tygodniu zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Janowski, l. 69 z ul. Śląskiej, Sebastian Michel, l. 41 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie