Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022

Wniebowstąpienie Pańskie

29 maja 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
  2. We wtorek ostatnie majowe zakończymy procesją eucharystyczną. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą sprawowane codziennie o godz. 18.00. Pierwsze nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiącanabożeństwo czerwcowe i Msza św. wieczorna w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii; w tym dniu po Mszy wieczornej spotkanie koła biblijnego. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o 8.00 Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych; po konferencji spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce duszpasterskiej.
  4. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem, w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 18.30 Mszą św. Po mszy modlitwa i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, pomożemy nam w tym Odnowa w Duchu Świętym i nasza młodzieżowa schola. Zakończymy je błogosławieństwem eucharystycznym ok. godz. 20.30.
  5. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez nasze łódzkie Caritas.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku; jest również czerwcowy numer Rycerza Niepokalanej. Dzisiaj, jak również w tygodniu zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:  Anna Ochota, l. 87 z ul. Felińskiego, Anna Kaźmierczak, l. 70 z ul. Kadłubka, Józefa Adamczyk, l. 77 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie