Niedziela Zmartychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022 r.

1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
  2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój kościoła, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy o. Jarosławowi, asyście liturgicznej, procesyjnej i chórowi za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również wszystkim grupom za udział w liturgii tych świętych dni.
  3. Dzisiaj i jutro Msze Święte według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek przy wyjściu z kościoła wesprzemy Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
  4. W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy w kaplicy adoracji Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Nowenna zakończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  5. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godzinie 18:30. Naszym spotkaniom towarzyszy hasło: Odszukać i zbawić, co zginęło. Modlitwę prowadzi Odnowa w Duchu Świętym. We wspólnym śpiewie i uwielbieniu Najświętszego Sakramentu po mszy św. pomoże nam zespół muzyczny „zaNim”.
  6. W piątek, po mszy św. wieczornej, spotkanie kręgu biblijnego, natomiast Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w najbliższą sobotę, na godz. 15.15, na spotkanie świąteczne
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przystępuje do sakramentu bierzmowania.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Halina Waszkiewicz, l. 83 z ul. Gojawiczyńskiej, Danuta Karasiewicz, l. 78 z ul. KWP, Małgorzata Skonieczna, l. 57 z ul. Umińskiego, Krystyna Bakalarz-Nogalska, l. 89 z ul. Chłędowskiego, Marianna Jędrzejewska, l. 81 z ul. Felińskiego, Leokadia Ćwiak, l. 93 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…