IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”

27 marca 2022 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje. Nauki będą głoszone od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 18.30. Ofiary zbierane od poniedziałku podczas spotkań rekolekcyjnych są przeznaczone na rzecz naszego klasztoru w Miedniewicach
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 i o godz. 19.00; w piątek, 8 kwietnia, droga krzyżowa odbędzie się ulicami naszej parafii;
  • nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00;
  • Msze św. połączone z jutrznią od poniedziałku do piątku o godz. 7.00;
  • Dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 16.00.
  1. FZŚ zaprasza na wspólną adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałki od godz. 17.45.
  2. pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Droga Krzyżowa z Komunią; po Mszy św. wieczornej natomiast spotkanie kręgu biblijnego; także w tym dniu udamy się z posługą do chorych; w I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  3. W poniedziałek, 3 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, O. Proboszcz zaprasza do salki duszpasterskiej na spotkanie przedstawicieli grup
  4. W ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą zebraliśmy 9720 zł; wpłynęly w ciągu minionego miesiąca również ofiary indywidualne: 300 zł, 200, 5×100, 5×50 zł. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlimy się w środę podczas Mszy św. wieczornej. Natomiast dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, można do oznaczonych puszek złożyć ofiary na rzecz sióstr z Czortkowa na Ukrainie. Zebrane ofiary siostry przeznaczą na żywność, chemię oraz paliwo. Niech Bóg wynagrodzi Wam obfitą miarą Waszej hojności.
  5. Ruszyła akcja „Paczka dla Ukrainy”. Jest to inicjatywa Caritas, do której chcemy się włączyć. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin na Ukrainie oraz dla uchodźców, którzy dotarli już do Polski. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna na stronie internetowej parafii. Tam też znajduje się opis całej akcji. Instrukcja również jest do pobrania w kiosku. Paczki można zostawiać w korytarzu przy kancelarii parafialnej. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym kwietniowego numeru Rycerza Niepokalanej, świec wielkanocnych oraz dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy dzisiaj i w tygodniu na przegląd prasy i herbatę.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Strugińska, l. 91 z ul. Dąbrowskiego, Zdzisława Banecka, l. 75 z ul. Gałczyńskiego, Maria Wrońska, l. 84 z ul. Dąbrowskiego, Janina Chojnacka, l. 96 z ul. Umińskiego, Maria Zacharska, l. 84 z ul. Dąbrowskiego, Zofia Lisowska, l. 91 z ul. Umińskiego, mama ks. Pawła Lisowskiego, pogrzeb w czwartek o godz. 12.30 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie