III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu
20 marca 2022 r.

1. Dzisiejsza taca gospodarcza jest przeznaczona na przewidywany remont dachu i elewacji kościoła. Za składane ofiary indywidualne, na konto, na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać! Pamiętamy w codziennej modlitwie o naszych dobroczyńcach.
2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00; nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są również dodatkowe dyżury spowiedzi od poniedziałku do piątku po Koronce, do godz. 16.00. Grafik dyżurów poszczególnych spowiedników jest zamieszczony na stronie parafialnej.
3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00.
4. Od wtorku, przez kolejnych 9 tygodni, zapraszamy na godz. 16.00 na Koronkę do 9 Chórów Anielskich; za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, patrona Kijowa i Ukrainy będziemy się modlić o pokój.
5. W piątek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy o godz. 18.30 będzie możliwość przystąpienia do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Również podczas tej Mszy św. w jedności z Następcą Świętego Piotra odmówimy akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Poprowadzi je o. Remigiusz Trocki z naszego klasztoru w Miedniewicach. Również w przyszłą niedzielę, po mszach św. będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz sióstr dominikanek z Czortkowa na Ukrainie. Zebrane ofiary siostry przeznaczą na żywność, chemię oraz paliwo. List od sióstr znajduje się na stronie internetowej parafii lub w gablotach.
7. Czciciele św. Michała Archanioła i biuro Radio Maryja organizują 7 maja pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa. Zapisy w biurze Radia Maryja. Szczegóły w gablotach.
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, świec wielkanocnych oraz dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy dzisiaj i w tygodniu na przegląd prasy i herbatę.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Strojecka z ul. Rydla, Jan Burzyński z ul. Kadłubka, Inga Mańkowska z ul. Felińskiego, Edmund Kłos z ul. Felińskiego, Janina Firsow z ul. Rydla, Andrzej Tarczyński z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…