II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne i komunikaty kurialne

II Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00; nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 7.00.
  3. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godzinie 18:30. Naszym spotkaniom towarzyszy hasło: Odszukać i zbawić, co zginęło. Modlitwę prowadzi Odnowa w Duchu Świętym. We wspólnym śpiewie i uwielbieniu Najświętszego Sakramentu po mszy św. pomoże nam zespół muzyczny „zaNim”, istniejący przy naszej franciszkańskiej parafii, na Rzgowskiej.
  4. W piątek, podczas Mszy wieczornej, będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa dla o. Edwarda z okazji jego imienin; zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W niedzielę, 27 marca, rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 30 marca. Poprowadzi je o. Remigiusz Trocki z naszego klasztoru w Miedniewicach.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. Natomiast w przyszłą niedzielę taca gospodarcza. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, baranków i paschalików wielkanocnych oraz dewocjonaliów. Do biblioteki zapraszamy dzisiaj i w tygodniu na przegląd prasy i herbatę.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Rumińska, l. 85 z ul. Rydla, Tadeusz Sołtysiak, l. 83 z ul. Rydla, Marianna Łęczycka, l. 86 z ul. Broniewskiego, Teresa Powązka, l. 88 z ul. Rydla, Jan Barański, l. 78 z ul. Makuszyńskiego, Barbara Śledziewska, l. 89 z ul. Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 13 marca 2022 r.

1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
  2. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej i Centrum Medyczne CODE zapraszają małżonków na konferencję „Symptomy niepłodności (męskiej i żeńskiej) i jej leczenie”. Konferencja odbędzie się 19 marca o godz. 10.00w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Wstęp wolny. Po części wykładowej możliwe indywidualne rozmowy zainteresowanych uczestników z lekarzami.
  3. Dzisiaj przypada 9. rocznica wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Z tej racji w archikatedrze łódzkiej o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Papieża Franciszka, na którą serdecznie zapraszamy.
  4. Uczestnicy Warsztatów Muzyki Liturgicznej „O, Crux Ave” zapraszają na Mszę św. kończącą warsztaty, która będzie odprawiona w niedzielę 20 marca br. o godz. 12.00 w kościele oo. Dominikanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38).
  5. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które w dniach 24-25 marca br. o godz. 18.00 odbędą się w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27). Rekolekcje zatytułowane: „Dobrze zainwestuj w życie”poprowadzi o. Piotr Kwiatek, kapucyn.
  6. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.

koscioly-stacyjne-2022