I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2022 r.

1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 10 700 zł na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy, natomiast w Środę Popielcową na tacę zebrano 14 050 zł – razem 24 750 zł. Bardzo dziękujemy za hojność materialną na rzecz Ukrainy. Zachęcamy do ufnej modlitwy indywidualnej i rodzinnej w intencji pokoju na Ukrainie i świecie.

Ksiądz Arcybiskup zwraca się z serdeczną prośbą o zbieranie w parafiach informacji na temat osób i rodzin, które chcą przyjąć do swojego prywatnego domu uchodźców z Ukrainy. Deklaracje są do pobrania na stronie internetowej parafii i można je zostawiać w kancelarii.

Wolontariat, istniejący przy naszej parafii, pragnie również wesprzeć pomocą rodziny, które na terenie Dąbrowy przyjęły uchodźców z Ukrainy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu, podanym w gablocie.

1. W Środę Popielcową rozpoczęło się wielkopostne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych Łodzi. W naszej świątyni, w piątek 11 marca Mszy św. wieczornej, będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Msza św. wyjątkowo w tym dniu rozpocznie się o godz. 18.00.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00; nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 7.00.
  3. W Biurze Radia Maryja, w czwartki w godz. 8.00-10.00 są przyjmowane PIT-y z odpisami podatkowymi 1 % dla Radia Maryja i Radia Niepokalanów. W miarę możliwości, w celu ułatwienia pracy, prosimy o przychodzenie z PIT-ami ubiegłorocznymi.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki w kaplicy adoracji. Za wszelkie złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. Niedziela pisze o sytuacji prawosławia na Ukrainie. Gość Niedzielny zawiera kolejną płytę Biblia Audio. Z Idziemy poznamy twórcę Gorzkich żali. Przewodnik Katolicki podobnie jak wszystkie tygodniki podejmuje temat solidarności z walczącą Ukrainą. Otwarta jest również biblioteka.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Szymachaz ul. Umińskiego, Bogusław Szemiot z ul. Kowalszczyzna, Julia Zawadzka z ul. KWP, Józefa Polak z ul. Staffa, Paweł Zakrzewski z ul. Umińskiego. Wieczny odpoczynek…

Deklaracja