VIII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

VIII Niedziela zwykła

27 lutego 2022 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie o. diakona Rafała z naszego seminarium w Łagiewnikach. Będzie przebywał u nas na praktyce duszpasterskiej i przygotowywał do przyjęcia święceń prezbiteratu w maju. Życzymy mu wielu łask Bożych i błogosławionego pobytu na Dąbrowie.
  2. Dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. W ubiegłym tygodniu w ramach tacy gospodarczej, na ogrzewanie kościoła, zebraliśmy 7650 zł. W ciągu ostatniego miesiąca złożono również ofiary: 1×300 zł, 2×200 zł, 2×150, 11×100 zł, 6×50 zł. Bóg zapłać za otwarte i ofiarne serca.
  3. Jutro, 28 lutego, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.15, O. Proboszcz zaprasza do salki duszpasterskiej na spotkanie przedstawicieli grup parafialnych.
  4. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 8.45, 10.00, 17.00 i o godz. 18.30. W środę obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Jest to także dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Zebrane tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym. W tym dniu rozpocznie się również wielkopostne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych Łodzi. W naszej świątyni, w piątek 11 marca Mszy św. wieczornej, będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Msza św. wyjątkowo w tym dniu rozpocznie się o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00; nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie o. Grzegorz, w niedziele o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek w czasie Godziny św. o 18.00 i Mszy wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 Droga Krzyżowa z Komunią; po Mszy św. wieczornej natomiast spotkanie kręgu biblijnego; także w tym dniu udamy się z posługą do chorych. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  7. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać podczas Triduum Paschalnego, zapraszamy na spotkanie w środę, po Mszy św. wieczornej.
  8. Małżeństwa, które chciałyby tworzyć krąg Kościoła domowego, zapraszamy na spotkanie w sobotę, o godz. 17.00, w bibliotece.
  9. W przyszłą niedzielę bracia klerycy z naszego seminarium będą za dobrowolną ofiarą rozrowadzać swoje czasopismo „Nasze życie”.
  10. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabyć prasę katolicką, dewocjonalia i zioła. Otwarta jest również dzisiaj i w tygodniu biblioteka parafialna.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Glanowska, l. 67 z ul. Rydla, Stanisław Kapalski, l. 83 z ul. KWP, Stefania Młynarska, l. 75 z ul. Dąbrowskiego, Mirosława Garnys, l. 79 z ul. Nałkowskiej, Ryszard Bartczak, l. 72 z ul. Żwirowej, Marianna Wróblewska, l. 86 z ul. Gersona, Teresa Oczkowska, l. 86 z ul. Ejsmonda, Krzysztof Benka, l. 66 z ul. Kadłubka, Teresa Lepa, l. 83 z ul. Deotymy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie