VII Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek – Święto Katedry św. Piotra, w środę – wspomnienie św. Polikarpa.
  2. Dzisiejsza taca gospodarcza jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie składane ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  3. W sobotę, 26 lutego, rozpocznie się w Niepokalanowie ogólnopolska akcja modlitewna „Noc walki duchowej o błogosławieństwo Boże dla Polski”. Składa się z ona trzech części: Eucharystii, Różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również, w obliczu zagrożenia utraty pokoju, włączyć się do udziału w tej akcji. Rozpocznie się ona w naszym kościele Mszą św. o godz. 20.30, następnie Apel Jasnogórski, wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą w int. Ojczyzny, która potrwa do północy. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne i chętnych parafian, a także sympatyków naszej świątyni do wspólnej modlitwy o pokój dla świata i Boże błogosławieństwo dla Polski przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Szczegóły akcji dostępne są na stronie blogoslawienstwodlapolski.pl.
  4. W tym tygodniu, z racji urlopu p. organisty, wszystkie Msze św. będą recytowane.
  5. W poniedziałek, 28 lutego, po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.15, O. Proboszcz zaprasza do salki duszpasterskiej na spotkanie przedstawicieli grup parafialnych.
  6. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać podczas Triduum Paschalnego, zapraszamy na spotkanie 2 marca, w środę, po Mszy św. wieczornej.
  7. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży zostanie udzielony 27 maja, o godz. 18.30, przez bp Ireneusza Pękalskiego. Natomiast I Komunia św. w 2023 r. jest planowana w następujących terminach:
    • 7 maja, godz. 11.00 – Szkoły: SPSK, Mikron, Augustyniak
    • 14 maja, godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 64
    • 21 maja, godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 174.
  8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. Niedziela przygląda się problematyce szeroko pojętego stresu. Gość Niedzielny pisze o ubocznych skutkach nauczania zdalnego i podejmuje temat zarzutów wobec papieża-seniora Benedykta XVI; w Idziemy artykuł o tym, jak rozpoznać przestępców wyłudzających dane osobowe, natomiast Przewodnik katolicki w jednym z artykułów pyta, o co chodzi w kościelnym posłuszeństwie; jest też dostępny najnowszy, lutowy numer Rycerza Niepokalanej i miesięcznika Miłujcie się. Zapraszamy również dzisiaj po Mszy św. i w tygodniu do naszej biblioteki parafialnej.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Elżbieta Dubowicz-Jabłońska 62 z ul. Ejsmonda, Władysława Sakrajda, l. 84 z ul. Bohomolca, Stanisława Sokołowska, l. 86 z ul. Gojawiczyńskiej, Lucyna Wróbel, l. 93 z Al. Śmigłego-Rydza, Helena Trepa, l. 90 z ul. Gojawiczyńskiej, Czesław Dąbrówka, l. 92 z ul. Broniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…