IV Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

IV Niedziela zwykła

30 stycznia 2022 r.

1. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyjęli kapłana w czasie wizyty duszpasterskiej. Odwiedziliśmy 600 mieszkań (z 5000 zazwyczaj odwiedzanych w czasie normalnej kolędy; w parafii jest 10 000 mieszkań). Dziękujemy za gościnność, otwartość, dobre słowo i ofiary w wysokości 45 tysięcy złotych. Przeznaczamy je na przewidywany remont dachu. Niech Pan Wam wynagrodzi za Waszą życzliwość.
  2. Serdecznie zapraszamy parafian na cykl spotkań w ramach Synodu, który zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka trwa w Kościele od ubiegłego roku. Spotkania będą okazją, aby w klimacie modlitwy oraz w atmosferze wspólnej troski o nasz Kościół i parafię spotkać się, wysłuchać wzajemnie i podzielić swoim doświadczeniem wiary, Kościoła, nadziejami i obawami, także sprawami trudnymi. Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro o godz. 19.15 w salce duszpasterskiej.
  3. W środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, z dodatkową Mszą św. o godz. 10.00. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św.
  4. W środę, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona w sprawach chorób gardła; błogosławieństwo św. Błażeja po Mszach św. o godz. 8.00, 8.45 i 18.30.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek w czasie Godziny św. o 18.00 i Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 oraz po Mszy wieczornej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 dodatkowa Msza św.; także w tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W I sobotęzapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 7.30 Różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych.
  6. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie świec dla dzieciprzygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców.
  7. W Niepokalanowie organizowane są rekolekcje pomocy duchowej dla małżeństw i rodzin; szczegółowe informacje w folderach na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła. Natomiast dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na rekolekcje „Nasi superbohaterowie”, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych (14-19.02) w Niepokalanowie-Lasku. Zgłoszenia oraz więcej informacji na stronie niepokalanow.pl.
  8. W kiosku po Mszach św. można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Przewodnik katolicki, Gość Niedzielny, Idziemy. Jest również lutowy numer Rycerza Niepokalanej. Są także gromnice. Zapraszamy również do biblioteki. W tygodniu biblioteka będzie nieczynna.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Genowefa Mieszczyk, l. 84 z ul. KWP, Jan Kiciński, l. 62 z ul. Makuszyńskiego, Dorota Darnowska, l. 49 z ul. Deotymy, Jerzy Tomczyk, l. 78 z ul. Zapolskiej, Leszek Majewski, l. 75 z ul. KWP, Irena Niebrzydowska, l. 84 z ul. Bałuckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie