III Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

III Niedziela zwykła

Niedziela Słowa Bożego

23 stycznia 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, w środę – świętych Tymoteusza i Tytusa, w piątek – św. Tomasza z Akwinu.
  2. Dzisiaj, w naszym kościele o godz. 16.00 będzie można usłyszeć Zespół Muzyki Cerkiewnej Varslavia w repertuarze bożonarodzeniowym. Zespół ten wystąpił u nas podczas naszego parafialnego Święta Rodziny w sierpniu. W 2020 roku wydał on pierwszą, świąteczną płytę „Z Betlejem Nowina”, na której znalazły się prawosławne hymny Bożego Narodzenia oraz kolędy państw Europy Środkowo-Wschodniej i Gruzji. Serdecznie zapraszamy.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, również niewierzących, na cykl spotkań w ramach Synodu, który zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka trwa w Kościele od ubiegłego roku. Spotkania synodalne będą okazją, aby w klimacie modlitwy oraz w atmosferze wspólnej troski o nasz Kościół spotkać się, wysłuchać wzajemnie i podzielić swoim doświadczeniem wiary, Kościoła, nadziejami i obawami, także sprawami trudnymi. Synod dla całego Kościoła jest okazją, aby każdy z nas stał się bardziej odpowiedzialny za Kościół parafialny i powszechny. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 31 stycznia, o godz. 19.15 w salce duszpasterskiej.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowej tacy gospodarczej. Została zebrana kwota w wysokości 7400 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i podczas kolędy składamy serdeczne: Bóg zapłać! Wyrażamy naszą wdzięczność za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość i pamiętamy w codziennej modlitwie o naszych dobroczyńcach.
  5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w kiosku. Niedziela pisze o cenzurowaniu katolików, zwłaszcza w internecie. Z Gościa Niedzielnego poznamy podopiecznych Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Chęcinach. Idziemyzastanawia się, dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła? Przewodnik Katolicki wyjaśnia rolę chrzestnych w Kościele. Jest najnowszy numer L’Osservatore Romano.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Danuta Deka, l. 84 z ul. Kadłubka, Irena Wolniak, l. 94 z ul. Rydla, Zofia Jurga, l. 90 z ul. Felińskiego, Sławomir Wdowiak, l. 63 z ul. Gałczyńskiego, Janina Szewczyk, l. 85 z ul. Kadłubka, Leokadia Matczak, l. 87 z ul. Gałczyńskiego, Antonina Marjat, l. 78 z ul. Makuszyńskiego, Tadeusz Puchała, l. 97 z ul. Gałczyńskiego, Kazimiera Sasin, l. 97 z ul. Rydla. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…