II Niedziela w ciągu roku – ogłoszenia

II Niedziela zwykła

16 stycznia 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, opata, w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek – św. Agnieszkę.
  2. Dzisiejsza taca jest tacą gospodarczą, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Rachunek za gaz
    w poprzednim miesiącu wyniósł 18 880 zł. Za wszelkie składane ofiary składamy „Bóg zapłać”.
  3. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00, natomiast Czciciele św. Michała Archanioła zapraszają na spotkanie we wtorek, 18 stycznia, o godz. 16.30.
  4. W nadchodzącym tygodniu w ramach kolędy na zaproszenie odwiedzimy następujące ulice:

Poniedziałek, od godz. 17.00 – Gojawiczyńskiej, Kadłubka, Ejsmonda, Chłędowskiego, Leśmiana

Wtorek, od godz. 17.00 – Felińskiego, Makuszyńskiego

Sobota – od godz. 10.00 – zgłoszone uzupełnienia.

1. Podczas Mszy wieczornych w tym tygodniu będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa dla naszych braci z naszej wspólnoty klasztornej: w środę – dla br. Mariusza, w czwartek – dla o. proboszcza Sebastiana, w piątek – dla o. Jarosława.
  2. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie o godzinie 18:30. Spotkaniu będzie towarzyszyć hasło: Odszukać i zbawić, co zginęło. Modlitwę poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. We wspólnym śpiewie i uwielbieniu Najświętszego Sakramentu po mszy św. pomoże nam zespół muzyczny „zaNim”, istniejący przy naszej franciszkańskiej parafii, na Rzgowskiej.
  3. W piątek obchodzić będziemy Dzień Babci a w sobotę – Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 stycznia, w naszym kościele o godz. 16.00 będzie można usłyszeć Zespół Muzyki Cerkiewnej Varslavia w repertuarze bożonarodzeniowym. Zespół ten wystąpił
    u nas podczas naszego parafialnego Święta Rodziny w sierpniu. W 2020 roku wydał on pierwszą, świąteczną płytę „Z Betlejem Nowina”, na której znalazły się prawosławne hymny Bożego Narodzenia oraz kolędy państw Europy Środkowo-Wschodniej i Gruzji. To właśnie m.in. utwory z tej płyty usłyszymy podczas koncertu. Serdecznie zapraszamy.
  5. Polecamy prasą katolicką z ubiegłego tygodnia i bieżącą, którą można nabyć w kiosku: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Przewodnik katolicki. Zapraszamy również dzisiaj i w tygodniu od środy do piątku do biblioteki.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimiera Pacocha, l. 90 z ul. KWP, Stanisława Gołębiowska, l. 89 z ul. Gałczyńskiego, Stanisław Barański, l. 90 z ul. Umińskiego, Anna Filich, l. 100 z ul. Broniewskiego, Grażyna Ciąpała, l. 69 z ul. Umińskiego, Tadeusz Tkaczuk, l. 75 z ul. Gojawiczyńskiej, Janina Lasota-Orłowska, l. 96 z ul. KWP, Grzegorz Perka, l. 77 z ul. Staffa, Cecylia Gajda, l. 91 z ul. Gersona, Maciej Białkowski, l. 47 z ul. Umińskiego, Mirosław Pawlina, l. 63 z ul. Rydla, Danuta Gierszewska, l. 90 z ul. Zapolskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…