II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – ogłoszenia

Drogim Parafianom,

przybyłym Gościom

oraz Sympatykom naszej Parafii

składamy poparte modlitwą życzenia:

w Nowym Roku Pańskim 2022 niech Bóg błogosławi Waszym rodzinom,

spokojnie prowadzi przez życie, pomaga pokonywać trudności,

napełnia pokojem i obdarza zdrowiem.

Szczęśliwego i błogosławionego Nowego Roku!

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022 r.

1. Od jutra do środy oraz w piątek zapraszamy na Msze św. wieczorną w int. mieszkańców naszej parafii, którzy z obawy przed pandemią pragną modlić się w kościele w ramach wizyty kolędowej. Po Mszy św. zawierzymy parafian Panu Jezusowi z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie poświęcimy dewocjonalia i wodę do pokropienia mieszkań. Program kolędy na zaproszenie podamy w czwartek.
  2. Od jutra Msza św. poranna o godz. 7.00 będzie połączona z Jutrznią.
  3. W czwartek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny; podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 wspólnota III Zakonu razem z p. Anetą Zdrojewską, prowadzącą scholę dziecięcą, zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku betlejemskim; natomiast na Mszy św. o godz. 18.30, w ramach I czwartku, będziemy się modlić o nowe powołania oraz o umocnienie dla powołanych. Także w tym dniu odbędzie się łódzki Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. celebrowanej o godz. 11.00 przez ks. abp. Grzegorza Rysia w parafii Zesłania Ducha Świętego z placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską barwny korowód kolędników. Orszak zakończy się finałowym koncertem kolęd zespołu „Zakopower”.
  4. pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.45 oraz po Mszy wieczornej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; spowiedź dla dzieci o godz. 16.45, a o 17.00 dodatkowa Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych; natomiast o godz. 18.00 modlitwa wypominkowa w int. naszych bliskich zmarłych.
  5. W sobotę, 8 stycznia wspominamy rocznicę urodzin i chrztu św. MaksymilianaKolbego; w tym dniu także Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Mszę św. o g. 8.45.
  6. W kiosku do nabycia w tym tygodniu wyjątkowo tylko Gość Niedzielny, Miłujcie się i styczniowy numer Rycerza Niepokalanej.. Kalendarze na Nowy Rok będą do nabycia od wtorku w kancelarii. Zapraszamy także dzisiaj do biblioteki. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia, dzisiaj także w bibliotece o godz. 17.00 spotkanie z Agnieszką Kaszubą-Gałką z Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi na temat rodzin zastępczych.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Władysława Zielak, l. 81 z ul. Ejsmonda, Elżbieta Kędzierska, l. 71 z ul. Dąbrowskiego, Helena Michalak, l. 89 z al. Rydza-Śmigłego, Dariusz Wielgopolan, l. 59 z ul. Gojawiczyńskiej, Tadeusz Pawlak, l. 86 z ul. Ejsmonda, Barbara Rasiak, l. 89 z ul. Gersona, Zbigniew Ważny, l. 68 z ul. Umińskiego, Lucyna Kubiak, l. 83 z ul. Dąbrowskiego, Irena Kowalewska, l. 90 z ul. KWP, Zdzisław Lorens, l. 86 z ul. Gałczyńskiego, Maria Czarnczyk, l. 90 z ul. Rydla, Dorota Stefaniak, l. 54 z ul. Felińskiego, Wiesław Kantecki, l. 74 z ul. Deotymy, Ryszard Janeczko, l. 69 z ul. KWP. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie