Narodzenie Pańskie 2021 – ogłoszenia

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2021 r.

Wszystkim Parafianom, sympatykom naszej świątyni oraz drogim gościom z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego jako wspólnota franciszkańska składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus narodzony w Betlejem błogosławi każdemu z Was. Niech obdarzy Was swoim pokojem i błogosławieństwem. Niech te Święta będą czasem radości z faktu, że Pan jest pośród nas.

1. Jutro, w Niedzielę Świętej Rodziny podczas każdej Mszy św. będzie możliwość wzięcia udziału w obrzędzie odnowienia ślubowania małżeńskiego. W dniu jutrzejszym nie spowiadamy.
  2. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie wyglądać następująco. Od 9 stycznia kapłani udadzą się do rodzin na specjalne zaproszenie. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana „po kolędzie” prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej. Zgłoszenie można wysłać również drogą mailową, przez formularz na stronie parafii lub smsem na numer podany na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 stycznia 2022 r. Program wizyty duszpasterskiej zostanie podany 6 stycznia.Zdajemy sobie również sprawę, że nie wszyscy z powodu lęku i obaw będą mogli nas przyjąć. Taką decyzję przyjmujemy ze zrozumieniem. Zapraszamy te osoby od 2 stycznia do 7 stycznia do kościoła na wieczorną Eucharystię, gdzie zawierzymy was Panu Jezusowi przed Najświętszym Sakramentem z indywidualnym błogosławieństwem.
  3. W poniedziałek, przypada święto św. Jana Apostoła, natomiast we wtorek święto Świętych Młodzianków.
  4. W piątek, 31 grudnia, kończymy 2021 rok. W tym dniu, o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za miniony rok; po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy dziękczynne Te Deum. W tym dniu Ksiadz Arcybiskup Grzegorz wiernym naszej Archidiecezji oraz przebywającym na jej terenie udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do zastąpienia tej praktyki pokutnej innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  5. W sobotę rozpoczynamy Nowy 2022 rok. W tym dniu obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w int. należących do Żywego Różańca.
  7. W ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 8880 zł oraz w minionym miesiącu zostały złożone ofiary indywidualne na kościół: 1×1000 zł, 2×300 zł, 6×100 zł, 4×50 zł, 1×30 zł, 1x20zł. Za składane ofiary indywidualne, na konto, tacę i do puszek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Małgorzata Podgórska, l. 67 z ul. Koźmiana, Marek Czebańczuk, l. 61 z ul. Kadłubka, Teresa Muszalska, l. 82 z ul. Zapolskiej, Stanisława Muraszko, l. 90 z ul. Umińskiego, Helena Poczekaj, l. 86 z ul. Felińskiego. Wieczny odpoczynek, racz im, dać Panie…