IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r.

1. Dzisiejsza taca jest tacą gospodarczą, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. W ubiegłym tygodniu do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa zebraliśmy 1770 zł. Za składane ofiary indywidualne, na konto, tacę i do puszek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  2. Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, między godz. 14.00-15.00. natomiast Czciciele św. Michała Archanioła zapraszają na spotkanie we wtorek o godz. 16.30, do sali duszpasterskiej.
  3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami w ramach porannych Mszy św. oraz dodatkowo wieczorem od godz. 18.00. Nie odkładajmy jej na same święta.
  4. W piątek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Przeżyjmy ten dzień w duchu wiary i chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Boga na świat. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech będzie przepełniona wiarą i miłością do Boga oraz przebaczeniem i życzli­wością dla siebie nawzajem. Pasterka sprawowana będzie o godz. 24.00, natomiast w sobotę, w pierwszy dzień świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy św. niedzielny.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa; podczas każdej Mszy św. dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu nie spowiadamy.
  6. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie wyglądać następująco. Od 9 stycznia kapłani udadzą się do rodzin na specjalne zaproszenie. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana „po kolędzie” prosimy o wypełnienie formularza, którego egzemplarze są wyłożone przy wyjściu z kościoła, a następnie złożyć w kancelarii parafialnej lub do skrzynki pocztowej przed kancelarią. Zgłoszenie można wysłać również drogą mailową, przez formularz na stronie parafii lub smsem na numer podany na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 stycznia 2022 r. Program wizyty duszpasterskiej zostanie podany 6 stycznia.
  7. Zdajemy sobie również sprawę, że nie wszyscy z powodu lęku i obaw będą mogli nas przyjąć. Taką decyzję przyjmujemy ze zrozumieniem. Zapraszamy te osoby od 2 stycznia do 7 stycznia do kościoła na wieczorną Eucharystię, gdzie zawierzymy was Panu Jezusowi przed Najświętszym Sakramentem z indywidualnym błogosławieństwem.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gazety, opłatki wigilijne, świece Caritas są do nabycia dzisiaj w kiosku lub bibliotece parafialnej, natomiast od poniedziałku w kancelarii parafialnej i w zakrystii. W tym tygodniu biblioteka parafialna nieczynna.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Mirosław Dębecki, l. 89 z ul. Dąbrowskiego, Zofia Cholewińska, l. 94 z ul. Umińskiego, Stanisława Bujak, l. 87 z ul. Staffa, Aleksander Michalak, l. 90 z Al. Rydza-Śmigłego, Marianna Tyzo, l. 96 z ul. Solidarności Walczącej, Janusz Jerzak, l. 82 z ul. Gojawiczyńskiej, Helena Cichecka, l. 89 z ul. Zapolskiej, Anna Nagoda, l. 83 z ul. Ejsmonda, Dorota Szwarc, l. 90 z Al. Rydza-Śmigłego, Sabina Szymaniak, z ul. Kadłubka, Józef Szymczak, l. 94 z ul. Rydla, Ryszard Kiciński, l. 70 z ul. Umińskiego, Teresa Kasprzak, l. 80 z ul. Staffa. Wieczny odpoczynek…